آزمایش پیروز موشک قاتل ناوهای آمریکا از سوی چین

به گزارش مینی ست، چین از آزمایش یک موشک جدید که قادر به نابود ساختن ناوهای آمریکا و رخنه به سامانه های دفاع موشکی این کشور است، خبر داده است.

آزمایش پیروز موشک قاتل ناوهای آمریکا از سوی چین

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش فارس، چین از آزمایش یک موشک فراصوت ضد کشتی خبر داده است.

به نوشته شماره یکشنبه دیفنس بلاگ این موشک جدید و مرموز چینی ها که وای جی ایکس ایکس نام دارد، قادر به نابود ساختن سامانه های دفاع موشکی کشتی های جنگی آمریکاست. این موشک فراصوت بوده و سرعتی برابر با 1000 کیلومتر دارد و قادر است حتی به سامانه های دفاع هوایی ارتش آمریکا که بر پایه موشک های ریم-161 استاندارد 3 و ریم -174 استاندارد است، رخنه کند.

به گزارش منابع آگاه، نسخه اولیه این موشک توسعه یافته در جدیدترین ناوشکن های موشک انداز چین که 0055 نام دارد، مورد آزمایش قرار گرفته است.

این ناوشکن موشک انداز با استقرار موشک جدید ضد کشتی فراصوت می تواند به طور قابل توجهی برد عملیاتی و قدرت آتش نیروی دریایی چین را در مرکز اقیانوس آرام افزایش دهد.

  • ناوشکن جدید چین

دیفنس بلاگ در خصوص این ناوشکن جدید چینی ها نیز با ذکر پاره ای از مشخصات آن نوشته که طول این کشتی 180 متر، عرض آن 20 متر و مجهز به موشک های راهنمایی شونده لیویانگ -3 است. این ناوشکن از رادارهای باند اس و ایکس استفاده می نماید و به همین دلیل قادر است اجسام رادار گریز را نیز رهگیری کند. دیگر سلاح های موجود در این کشتی موشک های کروز سی جی 10، و موشک های ضدکشتی وای جی -18 هستند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 5 دی 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: miniset.ir شناسه مطلب: 553

به "آزمایش پیروز موشک قاتل ناوهای آمریکا از سوی چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آزمایش پیروز موشک قاتل ناوهای آمریکا از سوی چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید