آمریکا: برنامه ای برای توقیف نفتکش ایران نداریم

فارس نوشت: وزیر دفاع آمریکا بامداد آدینه (به وقت تهران) ادعا کرد طرحی روی میزش برای توقیف نفتکش ایران، آدریان دریا قرار ندارد.

آمریکا: برنامه ای برای توقیف نفتکش ایران نداریم

مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا بامداد آدینه (به وقت تهران) ادعا کرد طرحی روی میزش برای توقیف نفتکش ایران، آدریان دریا قرار ندارد.

این نفتکش که نامش سابقاً گریس 1 بود بعد از آزادی توسط دولت محلی جبل طارق به آدریان دریا تغییر نام داد. تفنگداران دریایی انگلیس دو ماه پیش این نفتکش را توقیف کردند. دولت محلی جبل طارق حدود سه هفته پیش آن را آزاد کرد.

به نوشته رویترز، وزیر دفاع آمریکا در جمع خبرنگاران در لندن در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا آمریکا برنامه ای برای توقیف این نفتکش دارد گفت: ما درباره برنامه هایمان صحبت نمی کنیم، ولی در حال حاضر هیچ برنامه ای روی میز من برای انجام چنین اقدامی وجود ندارد.

واشنگتن به دولت های تمامی کشورها درباره یاری رسانی به این کشتی هشدار داده است. خزانه داری آمریکا بامداد آدینه گفت ارائه هر گونه خدمات به این کشتی از جمله سوخت رسانی به این کشتی طرف ارائه کننده خدمات را در معرض تحریم آمریکا قرار می دهد.

مقام های آمریکایی به رویترز گفته اند دولت این کشور انجام اقدامات نظامی علیه این کشتی مانند ورود به آن را آنالیز نمی کند زیرا چنین اقدامی تنش ها را افزایش می دهد.

25310311منبع: خبرآنلاین
انتشار: 11 مهر 1398 بروزرسانی: 26 مهر 1398 گردآورنده: miniset.ir شناسه مطلب: 313

به "آمریکا: برنامه ای برای توقیف نفتکش ایران نداریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا: برنامه ای برای توقیف نفتکش ایران نداریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید