ابتکار: 41 درصد کارکنان دولت بانوان هستند

به گزارش مینی ست، معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده با اشاره به صندلی بانوان در دستگاه های اجرایی، اظهار کرد: 41 درصد از کارکنان دولت خانم ها هستند که تجربیات خوبی دارند و به هر دلیل نسبت مدیریت زنان نسبت به حضور و توانمندی آنها بسیار کمتر است.

ابتکار: 41 درصد کارکنان دولت بانوان هستند

به گزارش مینی ست به نقل از استانداری گلستان، معصومه ابتکار عصر امروز (شنبه 9 شهریور) در سومین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان گلستان توضیح داد: عدالت یکی از مهمترین موضوعاتی است که دولتمردان دنبال می نمایند و عدالت یکی از مولفه های مهم انقلاب اسلامی ایران بوده و ابعاد مختلفی دارد.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده ادامه داد: یکی از زوایایی که ما باید به طور جدی تر در گام دوم انقلاب اسلامی به آن بپردازیم بحث عدالت جنسیتی است.

ابتکار با بیان اینکه به عدالت جنسیتی در تعلیم دینی ما توجه شده است، گفت: باید در همه سیاست ها و برنامه ها زنان و مردان بتوانند از همه مواهب توسعه ای کشور بهره مند باشد.

وی اضافه نمود: موضوع عدالت جنسیتی که در قوانین ما به آن تاکید شده است موضوعی نیست که تنها به یک دستگاه یا بخش بانوان و خانواده ارتباط داشته باشد بلکه همه دستگاه ها باید برای تحقق این عدالت برنامه داشته باشند.

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده تاکید نمود: در نخستین جلسه زن و خانواده، شاخصه های عدالت جنسیتی تعیین و 186 شاخصه ملی طراحی شد.

ابتکار اعلام کرد: موضوع خانواده، امنیت، حقوق و ورزش و ... این شاخصه ها را در بر می گیرد و همه دستگاه ها در این موضوعات دخیل هستند.

وی یادآور شد: در دو سال پیش این شاخصه ها تعیین شد و هر استان مکلف شد مبتنی بر این شاخصه ها و اطلس وضعیت زنان در استان اقدام کند.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده بیان نمود: همه استان ها سند ارتقاء وضعیت زنان و خانواده را نهایی کردند و گلستان نهمین استانی است که این سند را در کشور اجرایی می نماید.

ابتکار توضیح داد: در حوزه عدالت جنسیتی در استان هم اختلافی با میانگین کشوری را شاهد هستیم و هم اینکه در بین شهرستان ها شرایط ها از هم فاصله دارد.

وی اضافه نمود: به دلایل فرهنگی، قومیتی و ... دختران بازمانده از تحصیل در استان بیشتر است و باید آموزش و پرورش و دستگاه هایی اجرایی برای این مهم برنامه ریزی نمایند و این سند ارتقاء وضعیت زنان و خانواده به این نکات توجه دارد.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده ادامه داد: در سند ارتقاء وضعیت زنان و خانواده باید شرایط را آنالیز کنیم و مسائلی که برای بانوان استان وجود دارد را رفع کنیم.

ابتکار توضیح داد: خانواده برای ما اهمیت زیادی دارد و برای تقویت افزایش مهارت های ارتباطی در خانواده کار کنیم و این مهم احتیاج به توجه خاص دارد.

وی گفت: درخواست داریم که استاندار گلستان خود پیگیر اجرای طرح ارتقاء وضعیت زنان و خانواده باشد و جریان اجتماعی برای حل مسائل خانواده به وجود بیاید.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده متذکر شد: در بعضی نقاط تا چهار برابر دختران فارغ التحصیل نسبت به پسران فارغ التحصیل بیکار هستند. طرح بسیار خوبی را با همکاری جهاد کشاورزی داریم که در این طرح آموزش زنان برای فراوری محصولات روستایی و استاندارد دنبال می گردد و در استان برند توت فرنگی، خیار و گوجه فرهنگی در قالب این طرح به وجود آمده است.

ابتکار با بیان اینکه گلستان جاذبه های گردشگری و تاریخی بی شماری دارد، اضافه نمود: مکان هایی مثل روستای زیارت نیز در این استان وجود دارد که مورد تعرض و آسیب دیده است ولی نقاط بکر که به توسعه استان می تواند یاری کند وجود دارد.

وی اضافه نمود: کشور ما مسائلی در حوزه تحریم های ظالمانه آمریکا دارد و این مسائل به شاخصه های ما آسیب هایی وارد نموده ولی ایستادگی جامعه اثرات مثبتی داشته است.

وی تاکید نمود: دولت دوازدهم سهم 30 درصدی را برای حوزه مدیریت بانوان در عرصه مدیریتی در نظر گرفته و بعضی از استان ها فاصله زیادی با این عدد دارند و بعضی استان ها نیز تا 14 درصد توانستند محقق گردد.

به گزارش مینی ست، سند ارتقاء وضعیت بانوان و خانواده در شورای برنامه ریزی گلستان نیز مصوب و از آن رونمایی شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 7 مهر 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: miniset.ir شناسه مطلب: 301

به "ابتکار: 41 درصد کارکنان دولت بانوان هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابتکار: 41 درصد کارکنان دولت بانوان هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید