اهواز، نکونام: گل نفت آبادان هر 100 سال یک بار اتفاق می افتد، داور پنالتی ما را نگرفت

به گزارش مینی ست، سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان گفت: در بازی با صنعت نفت آبادان گلی خوردیم که هر 100 سال یک بار اتفاق می افتد.

اهواز، نکونام: گل نفت آبادان هر 100 سال یک بار اتفاق می افتد، داور پنالتی ما را نگرفت

به گزارش مینی ست از اهواز، جواد نکونام بعد از شکست یک بر صفر تیمش مقابل صنعت نفت آبادان گفت: آغاز بازی مانند دیگر بازی های هفته اول برای هیچ کدام از دو تیم خوب نبود. بیشتر درگیرانه بود و دو تیم پاس های و اشتباهات بچه گانه زیاد داشتند، اما از اواخر نیمه اول کمی ما بهتر عمل کردیم. نیمه دوم را هم خوب آغاز کردیم اما گلی خوردیم که هر 100 سال یک بار اتفاق می افتد.

وی اضافه کرد: بعد از گل شکل تیمی مان را حفظ کردیم و کار خودمان را انجام دادیم. موقعیت های زیادی داشتیم که شیمبا و قاسمی نژاد دو موقعیت صددرصد را نزدند و یک پنالتی صد درصد هم روی شیمبا گرفته نشد. با وجود اینکه داور قضاوت خوبی داشت، اما روی صحنه پنالتی روی شیمبا صددرصد اشتباه کرد، چون توپ بین بازیکن ما و مدافع حریف بود که هیچکدام به توپ ضربه نزدند، اما مدافع حریف مهاجم ما را قیچی کرد و صد درصد پنالتی بود. در نیمه دوم باز هم موقعیت داشتیم و در دیداری که باید راحت می بردیم، با یک گل استثنایی شکست خوردیم.

سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان در خصوص اینکه تیمش موقعیت های زیادی داشته اما در به ثمر رساندن گل مشکل داشته و آیا برنامه ای برای حل این مشکل خواهد داشت و بازیکنی جذب می نماید یا نه، گفت: جواب سؤال شما کاملاً واضح است. آقای گل فصل قبل چه کسی بود؟ شیمبا. اگر توپ وارد دروازه نمی گردد، ایرادی ندارد و حتی اگر 5 بازی هم گل نزند، موقعی که توپ باید وارد دروازه گردد، می گردد. ما باید بیشتر کوشش کنیم و بیشتر موقعیت ایجاد کنیم که در آن صورت گل هم خواهیم زد.

نکونام درباره اینکه آیا از عملکرد تیمش راضی بوده یا نه، گفت: در نیمه اول نه و باید بازی را زودتر و بهتر آغاز می کردیم. درست است که تیم آنها بازی را بد آغاز کرد، اما ما نباید در زمین خودمان بازی را بد آغاز کنیم. از این مسئله ناراحتم و این را به بازیکنانم هم گفتم. در نیمه اول دو موقعیت و در نیمه دوم هم دو سه موقعیت را از دست دادیم و به نظرم ظلم فوتبال به فولاد صورت گرفت و واقعیت فوتبال این بود. در نهایت هم با یک ضربه استثنایی شکست خوردیم. واقعاً کسی فکر نمی کرد آن توپ گل گردد.

وی در خصوص اینکه به نظر می رسید قاسمی نژاد، بیت سعید و سیف اللهی تشابه پستی داشتند، توضیح داد: اگر دقت نموده باشید بیت سعید در نیمه اول سمت چپ بازی می کرد و در نیمه دوم به سمت راست رفت. در زمین کسی همواره سر پست خودش قرار نمی گیرد. با توجه به اینکه تیم حریف 2-4-4 لوزی بازی می کرد و میانه میدان را در دست داشت، ما مجبور بودیم این جابه جایی ها را داشته باشیم تا در میانه میدان تعداد ما زیاد گردد و موقعیت ها را از آنها بگیریم. اگر ما از کناره های زمین هم موقعیت زیاد داشتیم، به خاطر شرایط تیم حریف بود.

سرمربی فولاد در خصوص اینکه تیمش پس از دریافت گل برای جبران گل احساسی شده بود و به همین دلیل صنعت نفت ضد حملات خطرناکی داشت و اگر آنها دقت می کردند شاید فولاد گل های بعدی را هم دریافت می کرد، گفت: مخالف نظر شما هستم و عجله نبود. اگر عجله ای بود باید صد در صد در سرانجام بازی عجله ای بازی می کردیم به این دلیل که وقتی وقت اضافه اعلام می گردد، همه در هول و ولای زود به جریان انداختن بازی بودند و متأسفانه دو بازیکن ما دچار گرفتگی شدند و در زمانی که باید دفاع می کردیم، دوقلوی پای وحید حیدریه گرفته بود و با یک پا می دوید. اگر حیدریه سر جای خودش بود و دچار گرفتگی عضله نمی شد، موقعیتی به آنها نمی دادیم. یک موقعیت هم خطا پشت محوطه جریمه آنها صورت گرفت که داور اعلام نکرد و صنعت نفت ضد حمله زد. در مجموع کنترل بازی کامل دست ما بود و می دانستیم که ضد حمله می زنند. به جز 5 دقیقه آخر آنها حتی نمی توانستند از نیمه رد شوند و توپ را قطع و بازهم ما حمله می کردیم. حتی دیدید که بعد از دریافت گل موقعیت های ما بیشتر شده بود به این دلیل که اشتباهات ما کمتر شد که به موقعیت رسیدیم.

نکونام در واکنش به این مسئله که به نظر می رسد به دلیل قوانین جدید ورود تماشاگران فولاد نتوانست تمام طرفداران خود را در این بازی داشته باشد و آیا اجرا کردن تمام قوانین از هفته اول درست بوده یا نه، گفت: اجرا کردن قوانین باید درست باشد، اما باید شرایط برای کسانی که داخل استادیوم می آیند فراهم گردد. فوتبال بدون تماشاگر معنا ندارد و دیدی که امروز طرفداران ما یکسری این طرف استادیوم و یکسری در طرف دیگر بودند. عده ای هم نتوانستند بلیت بخرند و وارد استادیوم شوند و این مسئله باید درست گردد.

وی اضافه کرد: همه این مسائل هم به کنار و من می خواهم بحث فوتبالی انجام دهم. متأسفانه ما به دلیل مصدومیت فرزاد جعفری را نداشتیم و دیروز هم برای موسی کولیبالی مشکل به وجود آمد و در سمت چپ هم دفاع ذخیره نداشتیم. ایوب والی سه روز به دلیل سرماخوردگی مشکل داشت و در خط دفاعی مسائل زیادی را تحمل کردیم. نمی توانیم قبل از بازی به دلیل شرایط تیم و حریفان این مسائل را اعلام کنیم، اما در خط دفاع مشکل داشتیم و حتی در خط حمله با کمبود بازیکن روبرو بودیم. امیدوارم تا بازی با استقلال کامل شویم و بعد از بازی با استقلال مشکل نداشته باشیم. سینا مریدی از دقیقه 40 به دلیل شکستگی و رفتن خون از بدنش دچار مشکل شد و سرگیجه داشت. فشار او برگشت هر چند دیگر نتوانست ادامه بدهد و مجبور شدیم تعویضش کنیم. در مجموع از عملکرد تیمم به خصوص در نیمه دوم راضی هستم، باید بهتر از این شویم و بازیکنانم باید یاد بگیرند که کسی چیزی به ما نمی دهد و هر چیزی می خواهیم باید خودمان برویم و بگیریم. کسی به ما کادو نمی دهد.

سرمربی فولاد در خصوص اینکه مربیگری در شمال و جنوب کشور تفاوتی دارد و آیا نگاه او تغییر نموده است یا نه، گفت: خیر، فوتبال در همه جای جهان یکی است. فوتبال در شمال و جنوب آلمان تفاوت ندارد و نگاه من به فوتبال یک جور است. کاری که در شمال انجام دادم، در جنوب و شرق و غرب هم همان است. بازیکنان، فوتبالی که من می خواهم را انجام می دهند و حتی باید بگویم که با کیفیت تر از قبل این کار را انجام می دهند، چون فولاد تیمی به مراتب با کیفیت تر است و محکم می گویم که به این تیم امیدوارم تا کار بزرگی انجام بدهد.

سرمربی تیم فوتبال فولاد درباره استانداردسازی استادیوم ها گفت: قبل از بازی هم گفتم که خوشحالم فوتبال ما به سمت حرفه ای بودن می رود، اما کمی دیر این کار انجام شد.

نکونام در واکنش به این مسئله که آیا تیمش می تواند در این فصل مدعی باشد یا نه، گفت: لیگ 30 هفته است و سال گذشته در نیم فصل اول شرایط خیلی از تیم ها را به خاطر دارید که چگونه بود، اما از طرفی در نیم فصل دوم بعضی تیم ها در چهار پنج هفته سرانجامی مدعی قهرمانی بودند. بعضی تیم ها دیروز و امروز باختند، اما نمی توانید بگویید که لیگ چگونه می گردد. واقعیت این است که یک سری تیم ها خودشان را جدا نموده اند از سایر تیم ها، اما این را به خاطر داشته باشید که ما در بازی امروز در ترکیب مان بالای 60 درصد تغییر داشتیم. با این حال تیم ما واقعاً تیم است، اما با نفراتی که می گیریم، واقعاً شرایط بهتری خواهیم داشت و می بینید که چه تیمی خواهیم شد.

وی در انتقاد به اینکه مدافعان کناری فولاد نتوانستند کاری انجام دهند و آیا این سیستم تیمش بود یا حریف اجازه نداد فولاد از کناره ها نفوذ کند و از طرفی فولاد نتوانست کارهای ترکیبی سرعتی انجام بدهد، گفت: بخش دوم صحبت شما بررسی بود که نظر شماست و نمی توانم جوابی بدهم، اما در خصوص بخش اول صحبت شما که درباره اهمیت مدافعان کناری در جهان بود، باید بگویم ما دفاع راست مان که فرزاد جعفری بود را نداشتیم و سعادت حردانی در دفاع راست بازی کرد که حتی در لیگ تمرین هم ننموده است. او عالی هم بازی کرد و فقط سعادت 14، 15 بار اورلب کرد و دفاع حریف را دور زد و ارسال روی دروازه داشت. وقتی او دچار گرفتگی شد دچار افت شدیم که این حرف شما درست است. وحید حیدریه هم 20 دقیقه ابتدایی را بد آغاز کرد، اما در نیمه دوم در سمت چپ، ما سمت راست آنها را به همه شکل دور زدیم و موقعیت ایجاد کردیم. کار ترکیبی را هم من تشخیص می دهم چگونه انجام دهیم تا پیروز شویم و بررسی شما هم نظر شماست.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 7 مهر 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: miniset.ir شناسه مطلب: 303

به "اهواز، نکونام: گل نفت آبادان هر 100 سال یک بار اتفاق می افتد، داور پنالتی ما را نگرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اهواز، نکونام: گل نفت آبادان هر 100 سال یک بار اتفاق می افتد، داور پنالتی ما را نگرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید