بحرینی ها مقابل مقر نخست وزیر انگلیس تحصن کردند

به گزارش مینی ست، خبرنگاران: شماری از شهروندان بحرینی و حامیان سازمان های حقوق بشری با تجمع جلوی مقر نخست وزیری انگلیس در شهر لندن، حمایت این کشور از رژیم آل خلیفه را محکوم کردند.

بحرینی ها مقابل مقر نخست وزیر انگلیس تحصن کردند

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

به گزارش گروه بین الملل مینی ست به نقل از رسانه های بحرینی، شهروندان بحرینی و حامیان سازمان های حقوق بشری در مقابل مقر نخست وزیری در شهر لندن تجمع نموده و خواستار آزادی مریم الخواجه از فعالان شاخص حقوق بشر بحرینی و عبدالهادی الخواجه پدرش شدند که در زندانهای رژیم آل خلیفه به سرمی برند.

تحصن کنندگان علیه حمایت انگلیس از رژیم آل خلیفه شعار دادند و برخورد دوگانه دولت انگلیس در زمینه حقوق بشر را محکوم نموده و از افزایش بی سابقه نقض حقوق بشر در بحرین سخن گفتند.

نبیل رجب رئیس مرکز حقوق بشر بحرین و سعید الشهابی رئیس جنبش آزادگان بحرین از شاخصترین شهروندان بحرینی شرکت کننده در این تحصن بودند.

بحرین از 14 فوریه سال 2011 میلادی شاهد انقلاب مردمی علیه رژیم آل خلیفه است.

این انقلاب مسالمت آمیز با سرکوبگری گسترده رژیم بحرین روبرو شده است به گونه ای که نیروهای رژیم بحرین با همدستی نیروهای خارجی شمار زیادی از شهروندان بحرینی را درجریان اعتراضات شهید یا زخمی نموده اند.

رژیم بحرین برای سرکوب مردم از نیروهای مشترک شورای همکاری خلیج فارس موسوم به سپر جزیره بویژه نیروهای سعودی و اماراتی و اردنی و همچنین عناصر پاکستانی یاری گرفته است.

رژیم آل خلیفه برای خاموش کردن شعله اعتراضات مردمی برنامه بازداشت رهبران مخالف را در دستور کار قرار داده و تعداد زیادی از آنها را بازداشت و با پرونده سازی به زندانهای طولانی مدت محکوم نموده است. درهمین مدت، تعدادی از معترضان بازداشت شده و زندانیان سیاسی نیز شکنجه شده اند که بعضی از آنها زیر شکنجه جان خود را از دست داده اند.

مردم بحرین خواستار آزادی، دموکراسی، برطرف تبعیض و بی عدالتی و روی کار آمدن نظامی منتخب هستند.

انگلیس از حامیان سنتی بعضی رژیم های عرب در منطقه از جمله بحرین و عربستان به شمار می رود.

ر

منبع: تسنیم
انتشار: 7 دی 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: miniset.ir شناسه مطلب: 557

به "بحرینی ها مقابل مقر نخست وزیر انگلیس تحصن کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بحرینی ها مقابل مقر نخست وزیر انگلیس تحصن کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید