تلفات ویروس کرونا به 1310 نفر رسید

به گزارش مینی ست، مقامات چین اعلام کردند که با مرک 242 نفر دیگر، تعداد تلفات ویروس کرونا به 1310 نفر رسیده است.

تلفات ویروس کرونا به 1310 نفر رسید

به گزارش گروه بین الملل مینی ست، مقامات دولت چین اظهار داشتند که تعداد تلفات مبتلایان به ویروس کرونا به 1310 نفر رسیده است.

استان هوبی چین اظهار داشت که روز چهارشنبه 242 نفر در این استان به دلیل ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داد.

همچنین دولت چین اظهار داشت که روز چهارشنبه 14 هزار و 840 نفر دیگر در استان هوبی به ویروس مرگبار کرونا مبتلا شدند تا به این ترتیب شمار مبتلایان به این ویروس در استان هوبی به بیش از 58 هزار نفر برسد.

ویروس های کرونا (یا کروناویروس ها) دسته ای کلی از ویروس ها هستند که بیماری های مربوط به دستگاه تنفسی از سرماخوردگی معمولی گرفته تا برونشیت و عفونت مجاری تنفسی را منجر می گردد.

این ویروس جدید که هنوز از سوی سازمان های مانند بهداشت جهانی یا سی.دی. سی نامی برای آن انتخاب نشده، به وسیله تنفس و تماس هم منتقل می گردد و همین امر کنترل آن را سخت نموده است. این ویروس، بیماری سندرم زجر تنفسی حاد یا ARDS را در فرد مبتلا ایجاد می نماید، یک بیماری خطرناک و نارسایی دستگاه تنفسی است که با گسترش سریع التهاب و عفونت در ریه ها آغاز می گردد. در ادامه، به دلیل پر شدن کیسه های هوایی شُش ها از مایع میان بافتی، اکسیژن کافی به فرد نمی رسد و در صورت عدم رسیدگی به موقع بیمار با خطر مرگ روبرو خواهد بود.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 11 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: miniset.ir شناسه مطلب: 792

به "تلفات ویروس کرونا به 1310 نفر رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تلفات ویروس کرونا به 1310 نفر رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید