توضیحات معاون شهردار تهران درباره اختلال روز گذشته مترو و ایده قطار هوایی اتوبان همت

به گزارش مینی ست، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران درخصوص اختلال روز گذشته مترو و ایده قطار هوایی اتوبان همت توضیحاتی را ارائه کرد.

توضیحات معاون شهردار تهران درباره اختلال روز گذشته مترو و ایده قطار هوایی اتوبان همت

به گزارش خبرنگاران مجتبی شفیعی در حاشیه بیست و یکمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران در خصوص طرح دو طبقه شدن بخشی از اتوبان همت گفت: این طرح یعنی حرکت قطار فوق سبک در بخشی از اتوبان همت به عنوان برنامه مطرح نیست و در حال مطالعه است و مساله اصلی آن تامین بودجه است.

وی افزود: این طرح برای بخشی از اتوبان همت که ترافیک زیاد دارد ارائه شده و در حال حاضر تنها یک ایده است البته اگر به تصویب برسد می تواند ایده خوبی باشد.

وی ادامه داد: این قطار فوق سبک قرار است روی پل حرکت کند و بدون این که در عمق زمین باشد و مسائل حفاری داشته باشیم و به عنوان اولین قطار فوق سبک در کشور مورد استفاده قرار می گیرد.

معاون شهردار تهران با اشاره به شرایط حمل و نقل عمومی تهران گفت: فرسودگی ناوگان حمل و نقل عمومی دغدغه اصلی است که ناشی از کم توجهی مسوولان در دوره گذشته بوده است.

وی در واکنش به اختلالات شبکه مترو در روز گذشته گفت: اختلال سیگنالینگ مقطعی بود که کمتر از 15 دقیقه زمان برد و در یک ایستگاه روی داد و در پی آن دو ایستگاه را درگیر کرد که از حالت اتوماتیک به حالت دستی درآمد و 40 دقیقه به طول انجامید قطعا این اتفاقات نباید مجدد رخ دهد. این اتفاقات ممکن است ناشی از خطای انسانی و یا ضعف تجهیزات باشد که باید رفع شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 26 آذر 1400 بروزرسانی: 26 آذر 1400 گردآورنده: miniset.ir شناسه مطلب: 1851

به "توضیحات معاون شهردار تهران درباره اختلال روز گذشته مترو و ایده قطار هوایی اتوبان همت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توضیحات معاون شهردار تهران درباره اختلال روز گذشته مترو و ایده قطار هوایی اتوبان همت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید