خبرنگاران ایرانسل آمادۀ جذب سرمایۀ ایرانیان از هر جای جهان است

به گزارش مینی ست، مدیرعامل ایرانسل، در گفت وگو با ایرانیان خارج از کشور طی یک برنامۀ زندۀ تلویزیونی، فرصت های موجود برای سرمایه گذاری و رویکردهای جدید اپراتور دیجیتال ایران را تشریح کرد.دکتر بیژن عباسی آرند، که ساعت 22 یکشنبه شب، 31 فروردین 1399، در برنامۀ زندۀ مشاور شبکۀ جهانی جام جم حضور یافته بود، ضمن اعلام آمادگی ایرانسل برای ارتباط با ایرانیان خارج از کشور و دریافت تجارب آنان، به پرسش های مجری برنامه و مخاطبان ایرانی آن در جهان نیز پاسخ داد.

خبرنگاران ایرانسل آمادۀ جذب سرمایۀ ایرانیان از هر جای جهان است

معرفی فرصت های سرمایه گذاری برای ایرانیان خارج از کشور

مدیرعامل ایرانسل در پاسخ به پرسشی در زمینۀ فرصت های سرمایه گذاری موجود در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران، با ذکر مثالی از سرمایه گذاری ایرانسل در خدمات تاکسی آنلاین اسنپ، آن را یک نمونۀ پیروز سرمایه گذاری در ایران با حضور سرمایه گذار خارجی اعلام کرد و با معرفی یک شرکت سرمایه گذاری زیرمجموعۀ ایرانسل برای مدیریت جذب سرمایه و حمایت از کسب وکارهای نوپا، بازار ایران را دارای یک پتانسیل قوی برای جذب سرمایه دانست.

وی حوزه های بهداشت، سلامت و آموزش را از حوزه های مورد توجه ایرانسل دانست و گفت: رویکرد جدید ایرانسل، به سمت اپراتور دیجیتال و توسعۀ خدمات دیجیتالی است که باعث ارتقای کیفیت زندگی مردم شود.

ایرانسل پرچمدار توسعۀ ارتباطات موبایل در ایران است

عباسی آرند همچنین در این برنامه با اشاره به فرایند شکل گیری و تاریخچۀ تأسیس و رشد شرکت ایرانسل و سرمایه گذاری خارجی اجرا شده در این پروژه، با بیان اینکه ایرانسل هم اکنون نزدیک به 50 میلیون مشترک فعال دارد. گفت: فناوری تلفن همراه ارائه شده در ایران، از لحاظ تکنولوژی همان چیزی است که در کشورهای پیشرفته ارائه می شود و صنعت مخابرات و ارتباطات موبایل که ایرانسل از پرچمداران توسعۀ آن در ایران است، از بخش هایی است که فاصلۀ ایران و دنیا در این زمینه ناچیز است.

وی اضافه کرد: تجربۀ خوب این سرمایه گذاری نشان داد که می توان آن را تکرار کرد و این فرصت اکنون در حوزه های جدید و راهکار های دیجیتال (Digital Solutions) نیز فراهم است.

بومی سازی تولید گوشی تلفن همراه

مدیرعامل ایرانسل همچنین در پاسخ به پرسشی دربارۀ امکان ورود سرمایه گذار خارجی در حوزۀ تولید تلفن همراه گفت: در این زمینه خوشبختانه در سال های اخیر کارهای خوبی در کشور شده و در حوزۀ تجهیزات شبکۀ موبایل که معمولاً چند شرکت معروف، تأمین کنندۀ نیاز اپراتورها در دنیا هستند، در بخش تجهیزات Passive اقدامات خوبی شده و نزدیک به 90 درصد بومی سازی اجرا شده است و در مورد تجهیزات Active نیز شرکت های داخلی با کمک اپراتورها در حال سرمایه گذاری هستند.

وی اضافه کرد: در مورد تولید گوشی تلفن همراه در داخل، در گذشته به دلیل عدم رشد تکنولوژی و عدم دسترسی به بازار دنیای، برای تولید چنین محصولی جذابیت کمی در کشور وجود داشت؛ ولی در سال های اخیر به دلیل رشد ارزش دلار و افزایش قیمت تمام شده این محصول، زمینۀ خوبی برای بومی سازی حداقل بخشی از آن به وجود آمده است.

وی ادامه داد: تولید گوشی تلفن همراه ایرانی یکی از پروژه هایی است که وزارت ارتباطات در حال پیگیری آن است و ایرانسل به عنوان یکی از محورهای اصلی این پروژه، کار خود را در راستای بومی سازی آن با همکاری شرکت های داخلی شروع کرده و فکر می کنم یکی از حوزه هایی است که اگر ایرانیان خارج از کشور بتوانند مشارکت کنند، زمینۀ خوبی برای بازگشت سرمایه و کسب سود در آن وجود دارد.

عباسی آرند همچنین قیمت و کیفیت را دو عامل بسیار مهم در تولید گوشی تلفن همراه دانست که لازم است در این زمینه مدنظر قرار گیرد و با توجه به دسترسی ایرانیان خارج از کشور به بخشی از تکنولوژی روز دنیا، کمک هموطنان مقیم خارج را در این زمینه مهم و مؤثر اعلام کرد.

منبع: ایرنا
انتشار: 1 تیر 1399 بروزرسانی: 1 تیر 1399 گردآورنده: miniset.ir شناسه مطلب: 949

به "خبرنگاران ایرانسل آمادۀ جذب سرمایۀ ایرانیان از هر جای جهان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ایرانسل آمادۀ جذب سرمایۀ ایرانیان از هر جای جهان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید