خبرنگاران سامانه بارشی جدید در راه گیلان

به گزارش مینی ست، رشت - خبرنگاران-سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان گفت: از غروب و شب چهارشنبه به تدریج با نفوذ سامانه بارشی جدید به منطقه، شرایط برای فرایند افزایش ابر، کاهش نسبی دما، بارندگی، وزش باد (بعضی نقاط شدید) و در ارتفاعات بارش برف تا روز جمعه مهیا می باشد .

خبرنگاران سامانه بارشی جدید در راه گیلان

شبنم هادی نژاد سه شنبه شب در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران با بیان اینکه آسمان استان امروز در بیشتر نقاط صاف و آفتابی بود و در ارتفاعات و دامنه ها شاهد یخبندان صبحگاهی بودیم ، اضافه کرد: امروز دیلمان با 9 درجه زیر صفر سردترین و املش با 13 درجه سانتی گراد بالای صفر گرمترین شهر استان بود.

وی با اشاره به اینکه دمای رشت نیز امروز بین 3 تا 11 درجه در نوسان بود که نسبت به روز گذشته پنج درجه افزایش را نشان می داد، شرح داد: آسمان استان تا ظهر فردا (چهارشنبه) همچنان آفتابیست؛ اما ا ز غروب و شب چهارشنبه به تدریج با نفوذ سامانه بارشی جدید به منطقه شرایط برای فرایند افزایش ابر ، کاهش نسبی دما، بارندگی و وزش باد بعضی نقاط شدید در ارتفاعات بارش برف تا روز جمعه مهیا می باشد .

وی گفت: بر اساس نقشه های هواشناسی آسمان استان برای روز چهارشنبه کمی تا نیمه ابری ، پاره ای نقاط مه آلود، ارتفاعات و دامنه ها یخبندان و به تدریج افزایش ابر و وزش باد و بعضی نقاط بارندگی و برای روز پنجشنبه ابری ، کاهش نسبی دما ، بارندگی و وزش باد بعضی نقاط شدید و ارتفاعات بارش برف مورد انتظار است.

هادی نژاد گفت:بیشترین فعالیت این سامانه بارشی در مناطق مرکزی و شرقی استان خواهد بود .

سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان خاطر نشان کرد: شدت فعالیت این سامانه بارشی احتمال دارد موجب آبگرفتگی منطقه ای و بالا آمدن آب رودخانه ها سیلابی شدن مسیل ها ، آسیب به سازه های سست بنیان و کاهش نسبی دما در استان شود.

منبع: ایرنا
انتشار: 18 دی 1399 بروزرسانی: 18 دی 1399 گردآورنده: miniset.ir شناسه مطلب: 1328

به "خبرنگاران سامانه بارشی جدید در راه گیلان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران سامانه بارشی جدید در راه گیلان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید