خبرنگاران شناسایی نقاط حادثه خیز جاده ای در خوزستان ضروری است

به گزارش مینی ست، اهواز- خبرنگاران- معاون امور عمرانی استانداری خوزستان با تاکید بر اینکه همزمان با ماه های پایانی سال، برنامه ریزی برای ایمنی جاده های درون و برون شهری ضروری است گفت: برای کاهش تصادفات جاده ای در خوزستان ادامه فرایند شناسایی نقاط حادثه خیز جاده ای این استان ضروری است.

خبرنگاران شناسایی نقاط حادثه خیز جاده ای در خوزستان ضروری است

به گزارش خبرنگاران فاضل عبیات چهارشنبه در نشست کمیسیون ایمنی راه های استان که در محل معاونت عمرانی استانداری خوزستان برگزار شد گفت: باوجود اینکه تصادفات منجر به فوت در حوادث جاده های برون شهری خوزستان طی10 ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال 98 کاهش 19 درصدی داشته، اما ضروری است همواره در راستای کاهش تصادفات (غیرفوتی) تلاش شود.

وی ادامه داد: کاهش تصادفات منجر به فوت نباید به عاملی برای حساسیت زدایی در حوزه ایمنی راه ها تبدیل شود؛ علاوه براین مسئولان دستگاه های مرتبط با این موضوع، همواره باید توجه داشته باشند که تلاش در راستای کاهش تصادفات ضروری است.

عبیات با تاکید بر اینکه همواره نقاط حادثه خیز دربروز حواث جاده ای نقش دارند بیان داشت: شناسایی ورفع مستمر این نقاط در دستور کار دستگاه های مختلف باشد تا با همکاری بین بخشی که صورت می گیرد شاهد کاهش تصادفات باشیم.

معاون امور عمرانی استانداری خوزستان گفت: اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان فرآیند شناسایی نقاط حادثه خیز جاده ای را بار دیگر در دستور کار قرار دهد.

وی در بخش دیگری از این نشست به شناسایی و رفع دیگر عوامل ایجاد حوادث و تصادفات جاده ای در استان تاکیدکرد و گفت: با کمک کارشناسان حوزه حمل و نقل و ایمنی می بایست نسبت به فرهنگ سازی در پیشگیری از بروز حوادث رانندگی پرداخته شود.

عبیات از کارشناسان پلیس راهوار خواست تا نسبت به انتقال تجربه خود در زمینه مسائل ایمنی راهها و انعکاس هرچه بیشتر آنها به افکار عمومی تلاش کنند.

وی گفت: انجام اقدامات فرهنگی از سوی دستگاههای مربوطه در راستای رعایت اصول ایمنی هنگام رانندگی طی 2 ماه پایانی سال همواره باید مورد توجه قرار گیرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان همچنین بر بررسی شرایط راههای برون شهری استان در کمیسیون ایمنی راهها تاکید کرد و گفت: نشست های کارشناسی مربوط به این بررسی ها با مشارکت دفتر فنی استانداری، اداره کل راهداری و حمل و نقل جادهای استان، پلیس راه و انجمن ایمنی راههای خوزستان تشکیل شود.

وی انجام این بررسی ها را با هدف ارتقاء شرایط مسیرهای ارتباطی در خوزستان ضروری دانست و گفت: به همین منظور بررسی شرایط راههای شهرستان اهواز با اولویت بیشتری در نشست بعدی کمیسیون راههای استان انجام خواهد شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان همچنین به مسائل پیش آمده در مسیرهای جادهای شهر رامین اشاره کرد و گفت: مقرر بود مسئولان شرکت مناطق نفت خیز جنوب و همچنین سازمان آب و برق خوزستان با حضور در کمیسیون ایمنی راههای استان در خصوص مسائل پیش آمده پاسخگو باشند؛ اما این امر محقق نشد و به زمان دیگری موکول شد.

خوزستان با 14 هزار کیلومتر جاده، وجود مرزهای آبی و خاکی و ترانزیتی بودن جاده های آن تردد بسیار بالایی دارد.

منبع: ایرنا
انتشار: 9 اسفند 1399 بروزرسانی: 9 اسفند 1399 گردآورنده: miniset.ir شناسه مطلب: 1421

به "خبرنگاران شناسایی نقاط حادثه خیز جاده ای در خوزستان ضروری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران شناسایی نقاط حادثه خیز جاده ای در خوزستان ضروری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید