خبر خوش زالی درباره کرونا در تهران

به گزارش مینی ست، فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در تهران، از کاهش بار مراجعات و موارد بستری در 24 ساعت گذشته نسبت به روز قبل اطلاع داد و گفت: پیش بینی می گردد با اعمال محدودیت ها و تعهد مردم به استفاده از ماسک، این فرایند تداوم داشته باشد.

خبر خوش زالی درباره کرونا در تهران

به گزارش مینی ست آنلاین و به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دکتر علیرضا زالی از بستری شدن 662 بیمار جدید در بیمارستان های تهران در 24 ساعت گذشته اطلاع داد و گفت: از این تعداد 111 مورد در بخش مراقبت ویژه بستری شده اند.

وی ادامه داد: سهمی که از مجموع مراجعین سرپایی حوزه های درمان و بهداشت احتیاج به بستری پیدا کردند، 10,2 درصد بوده است و 16 درصد از این افراد در بخش مراقبت های ویژه بستری شدند. البته در 24 ساعت گذشته حدود 500 بیمار، ترخیص شده اند که از میزان بستری های جدید همچنان کمتر است.

فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا با اشاره به کاهش 6,2 درصد مراجعین سرپایی به مراکز بهداشتی و درمانی و 1.5 درصدی موارد بستری نسبت به روز قبل، مطرح کرد: همچنین آمار ترخیص یافتگان 2.2 رصد رشد را نسبت به روز قبل نشان می دهد.

به گفته دکتر زالی، پیش بینی می گردد با اعمال محدودیت ها در تهران واستفاده منظم از ماسک و کاهش ظرفیت اداری، تا 10 روز آینده همین فرایند تداوم با شیب ملایم داشته باشد.

راه اندازی پویش نذر سلامتی به منظور تهیه اقلام حفاظت فردی و تجهیزات بیمارستانی

دکتر زالی از راه اندازی پویشی با عنوان پویش نذر سلامتی، به منظور جمع آوری نذورات مردم در ماه محرم برای تهیه اقلام حفاظت فردی و تجهیزات سرمایه ای مورد لزوم بیمارستان های درگیر بحران کرونا، اطلاع داد و اضافه کرد: این پویش به دنبال مواجهه با محدودیت های جدی تری در مورد برگزاری مراسم، به ویژه توزیع مواد غذایی در ماه محرم امسال با همت ستاد مقابله با بیماری کرونا در تهران راه اندازی شده است.

وی گفت در غالب این پویش مومنانه، اقلام حفاظت فردی همچون ماسک برای شهفرایندان کم بضاعت و ساکنین مناطق حاشیه ای و تجهیزات مورد لزوم بیمارستان های درگیر بحران کرونا با نام خیرین تهیه خواهد شد، روزهای آینده درخصوص نحوه شرکت مردم در این پویش اطلاع رسانی خواهد شد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 4 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: miniset.ir شناسه مطلب: 1109

به "خبر خوش زالی درباره کرونا در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبر خوش زالی درباره کرونا در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید