رشد 23 درصدی تعداد شرکت کنندگان در جشنواره کتابخوانی رضوی

به گزارش مینی ست، روح الله هاشمی ذاکر ظهر دوشنبه در مراسم اختتامیه هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی، با بیان اینکه نهاد کتابخانه های عمومی اهتمام ویژه ای برای توسعه کتابخانه ها در مناطق محروم کشور دارد، اضافه کرد: رسیدگی به کتابخانه های در معرض خطر و نیز کتابخانه های مناطق زلزله زده از جمله برنامه های در دستور کار فوری نهاد کتابخانه های عمومی است.

رشد 23 درصدی تعداد شرکت کنندگان در جشنواره کتابخوانی رضوی

وی ادامه داد: تقویت و بهبود بخش کودک کتابخانه های عمومی، گسترش ارتباطات الکترونیکی، تنوع بخشی به منابع کتابخانه ها متناسب با احتیاج کاربران، تحول اساسی در سیستم گرمایش و سرمایش و تقویت ایمنی و حفاظت کتابخانه ها از جمله اقدامات عمده نهاد کتابخانه های عمومی در زمینه توسعه و تجهیز کتابخانه های عمومی در کشور است.

هاشمی گفت: بخش خدمات الکترونیک از رشد قابل توجهی برخوردار بوده و اقداماتی در این زمینه در حال انجام است. همچنین تنوع بخشی به منابع کتابخوانی، از دیگر برنامه های این نهاد محسوب می گردد که متناسب با احتیاج مخاطب و جامعه عرضه گردیده است.

مشاور دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور با بیان اینکه برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی پیوند بین ارزش های دینی، معنوی و اعتقادی با فریضه کتابخوانی است، اضافه کرد: ترویج معارف و سیره رضوی، آشنایی نسل نوجوان، جوان و خانواده با آموزه های رضوی از اهداف عمده جشنواره کتابخوانی رضوی است.

هاشمی ذاکر با بیان اینکه جشنواره کتابخوانی رضوی یکی از جشنواره های مهم کشوری محسوب می گردد که حضور خانواده ها در آن چشم گیر است، اضافه کرد: ساحت امام رضا(ع) برای همه شیعیان بخصوص ملت ایران مقدس است؛ برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی یکی از افتخارات نهاد کتابخانه های عمومی محسوب می گردد که در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی، سالانه در سطح کشور برگزار می گردد.

وی با بیان اینکه جشنواره رضوی از جمله جشنواره هایی است که آثار و نقش کامل در خانواده ها دارد، ادامه داد: سال جاری تعداد شرکت کنندگان در جشنواره کتابخوانی رضوی رشد 23 درصدی دارد که این نشان از مشارکت و حمایت دستگاه های مختلف از این جشنواره داشته است.

هاشمی ذاکر گفت: محصول این جشنواره پیوند دینی معنوی اعتقادی و ترویج فریضه کتابخوانی است؛ دستاوردهای جشنواره کتابخوانی رضوی، ترویج سبک و سیره رضوی و تاثیرگذاری بر نسل جوان و نوجوان است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 5 آذر 1397 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: miniset.ir شناسه مطلب: 31

به "رشد 23 درصدی تعداد شرکت کنندگان در جشنواره کتابخوانی رضوی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رشد 23 درصدی تعداد شرکت کنندگان در جشنواره کتابخوانی رضوی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید