آغاز موج بازگشت زائران اربعین ، افزایش 30 برابری ترافیک محورهای کرمانشاه

به گزارش مینی ست، رییس پلیس راه استان کرمانشاه با اشاره به آغاز موج بازگشت زوار اربعین، از افزایش 30 برابری ترافیک در محورهای استان نسبت به روزهای عادی سال اطلاع داد.

آغاز موج بازگشت زائران اربعین ، افزایش 30 برابری ترافیک محورهای کرمانشاه

به گزارش ایسنا، سرهنگ مراد حیدری رییس پلیس راه استان کرمانشاه با اشاره به آغاز موج بازگشت زوار از روز سه شنبه 23 مهر ماه، گفت: در حال حاضر محورهای برگشت نسبت به محورهای رفت ترافیک پررنگ تری دارد.

وی اضافه کرد: حجم تردد هم اکنون در محورهای برگشت نیمه سنگین اما روان است و در راستاهای رفت به سمت مرز خسروی و محورهای منتهی به استان ایلام و مرز مهران ترافیک به نسبت سبک تر است.

حیدری با اشاره به بازگشایی مرز خسروی در اربعین سال جاری، گفت: این امر موجب افزایش 360 درصدی ترافیک این محور در اربعین سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته شده است.

وی اضافه کرد: همچنین ترافیک محورهای منتهی به استان ایلام و مرز مهران نیز در اربعین سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته با افزایش 45 درصدی ترافیک روبرو بود.

حیدری اعلام نمود: در حال حاضر حجم ترافیک در محورهای منتهی به مرز خسروی و جاده های منتهی به استان ایلام و مرز مهران نسبت به روزهای عادی سال حدود 30 برابر شده و پیش بینی می گردد با اوج دریافت موج بازگشت در روزهای عادی، این حجم ترافیک حتی تا 40 برابر روزهای عادی سال افزایش پیدا کند.

وی اضافه کرد: این شلوغی محورها می طلبد رانندگان بیش از هر زمان رعایت مقررات هدایت و رانندگی را داشته باشند و با احتیاط بیشتری رانندگی نمایند.

رییس پلیس راه استان کرمانشاه با بیان اینکه بیشترین حوادث در راستا بازگشت به صورت واژگونی و ناشی از خستگی و خواب آلودگی است، گفت: به همین دلیل از رانندگان تقاضا می گردد از رانندگی در حالت خستگی و خواب آلودگی تحت هر شرایطی اجتناب نمایند.

وی اضافه کرد: ظرفیت تمام خودروها در راستا تکمیل بوده و پُرسرنشین هستند و کوچکترین بی احتیاطی می تواند فاجعه آفرین گردد.

حیدری با اشاره به استقرار 1450 تیم گشتی در محورهای تردد زوار، گفت: عمده تیم ها در حال حاضر در محورهای برگشت مستقر هستند و از رانندگان می خواهیم نهایت همکاری را با این تیم ها داشته باشند.

وی با اشاره به خستگی زوار در راستا برگشت، از رانندگان خواست تا حتما در فواصل زمانی مناسب در موکب های مستقر در طول راستا استراحت نمایند.

به گفته رییس پلیس راه استان کرمانشا،ه موج بازگشت حداقل تا چهار، پنج روز آینده در اوج خود خواهد بود و احتیاج است رانندگان با توجه به شلوغی محورها رعایت فاصله طولی و سرعت مطمئنه را داشته و از هر گونه سبقت غیرمجاز در طول راستا به طور جد خودداری نمایند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 6 آذر 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: miniset.ir شناسه مطلب: 480

به "آغاز موج بازگشت زائران اربعین ، افزایش 30 برابری ترافیک محورهای کرمانشاه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغاز موج بازگشت زائران اربعین ، افزایش 30 برابری ترافیک محورهای کرمانشاه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید