ضبط وثیقه ریاحی، داماد متواری وزیر سابق

به گزارش مینی ست، یازدهمین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده پتروشیمی در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به مفاسد مالی به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار گردید.

ضبط وثیقه ریاحی، داماد متواری وزیر سابق

به گزارش خبرنگاران، این پرونده 15 متهم دارد که 5 متهم آن به نام های مرجان شیخ الاسلامی، محمدحسین شیرعلی، مهدی شریفی نیک نفس، سید امین قریشی سربستانی و اشرف ریاحی متواری هستند، البته متهم ریاحی وارد ایران شده و در داخل کشور است، اما متواری شده و در دادگاه حاضر نشده است.

در ابتدای جلسه دادگاه قاضی مسعودی مقام گفت: به متهمانی که در دادگاه حاضر نیستند و افرادی که به آن ها گفتند که در جلسه دادگاه حاضر نشوند تا این دادگاه تمام گردد باید بگویم تمام مستندات مربوط به آن ها وجود دارد.

وی ادامه داد: به افرادی که به متهمان می گویند تا در جلسه دادگاه حاضر نشوند باید بگویم اسنادی که شما فکر می کنید که وجود ندارد، در اختیار ما است.

قاضی مسعودی مقام گفت: مخصوصاً به آقای اشرف ریاحی که متواری است و در جلسات دادگاه حاضر نمی گردد باید بگویم ضبط وثیقه او در حال اجرا است و او پیش از این تمام مستندات را علیه خود و دیگر متهمان به دادگاه ارائه داده است.

وی توضیح داد: تمام پلاک های ثبتی افراد در کانادا، امارات، انگلستان و ایران وجود دارد و آن چه که می تواند افراد را نجات دهد، دفاع حقوقی است.

قاضی مسعودی مقام گفت: اگر هر شخصی تحت حمایت دیگری است، به او مراجعه کند. هیچکس تحت حمایت ما نیست و کسانی که سعی می نمایند برای دادگاه مزاحمت ایجاد نمایند هیچ تأثیری ندارند. ما هزاران سند داریم، آقایان به موکلین خود بگویید آن هایی که به شما می گویند در دادگاه حاضر نشوید هم صدایشان و هم فیلمشان موجود است.

وی با اشاره به اتهامات بعضی از کارکنان بیان نمود: بسیاری از کارکنان شرکت ها در سازمان های مختلف کار می کردند، اما سپس در این شرکت ها استخدام شدند و همین موضوع دال بر سوء نیت است، مانند آقایان عنایتی و تاجداری که در سازمان بازرسی کل کشور مسئول بازرسی به این پرونده بودند و سپس در این شرکت ها استخدام شدند، به همین دلیل گزارش ها متفاوت است.

قاضی مسعودی مقام توضیح داد: همه چیز در خصوص شناسایی است و اسناد به ریاست محترم قوه قضاییه ارائه خواهد شد.

منبع: فرارو
انتشار: 27 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: miniset.ir شناسه مطلب: 1092

به "ضبط وثیقه ریاحی، داماد متواری وزیر سابق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضبط وثیقه ریاحی، داماد متواری وزیر سابق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید