عربستان مجازات شلاق را لغو کرد

به گزارش مینی ست، ایرنا نوشت: عربستان سعودی در ادامه اصلاحات نمادین با هدف بهبود بخشیدن به چهره خود در میان افکار عمومی جهان، مجازات شلاق را لغو کرد.

عربستان مجازات شلاق را لغو کرد

به گزارش روز جمعه روزنامه سعودی عکاظ، مقام های بلندپایه این کشور به دادستان کل سعودی دستور دادند تا صدور حکم شلاق در مجازات های تعزیری لغو و به مجازات های دیگر اکتفا شود.

عکاظ به نقل از منابع آگاه توضیح داد: دادگاه ها موظف هستند این اصل را به اجرا درآورند و در هر شرایطی از آن سرپیچی نکنند.

بر اساس این حکم دادگاه ها موظف هستند بر پایه اوامر صادر شده در این خصوص از سوی دربار پادشاهی سعودی، در مجازات های تعزیری به زندان یا دریافت غرامت مالی یا هر دو با هم و یا مجازات های جایگزین بسنده کنند.

عکاظ افزود: مجازات تعزیری شامل جرم و جنایاتی می شود که در مورد آنها هیچ گونه مجازات یا کفاره خاصی تعریف نشده است.

این در حالی است که بسیاری از ناظران معتقدند عربستان با توجه به جرم و جنایت هایش در یمن و برخورد وحشیانه و غیرانسانی با زندانیان به ویژه زندانیان و مخالفان سیاسی و نادیده دریافت حقوق اقلیت شیعه در این کشور در میان کشورهای منطقه سیاه ترین و قطورترین پرونده نقض حقوق بشر را به خود اختصاص داده است .

در همین رابطه رسانه های بین المللی امروز (جمعه) از مرگ عبدالله الحامد فعال حقوق بشر سعودی و از چهره های مخالف دولت این کشور در اثر سهل انگاری پزشکی در یکی از زندان های عربستان سعودی خبر دادند.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 7 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: miniset.ir شناسه مطلب: 960

به "عربستان مجازات شلاق را لغو کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عربستان مجازات شلاق را لغو کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید