عرضه مواد دخانی در کیوسک ها منوط به اخذ مجوز

به گزارش مینی ست، تهران (پانا) - مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران از اعمال نظارت بر کیوسک های مطبوعاتی به وسیله سامانه کیوسک اطلاع داد و گفت: عرضه مواد دخانی همانند سیگار در کیوسک ها منوط به اخذ مجوز از ستاد مبارزه با مواد مخدر و وزارت بهداشت خواهد بود.

عرضه مواد دخانی در کیوسک ها منوط به اخذ مجوز

به گزارش ایسنا، سیدعلی مفاخریان در تشریح فرایند نظارت بر کیوسک های مطبوعاتی سطح شهر تهران به راه اندازی سامانه ای به نام کیوسک اشاره نمود و گفت: محتوای این سامانه هم در بخش کار داخلی ما در شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل برای نظارت بر کیوسک ها مورد بهره برداری قرار می گیرد یعنی آخرین جابجایی ها و مستندات هر کیوسک در این سامانه با هدف اعمال نظارت دقیق بارگذاری خواهد شد.

وی اضافه نمود: از سوی دیگر در این سامانه بخش نظارت مردمی پیش بینی شده است که اگر تخلفاتی از بهره بردار کیوسک ها و نوع برخورد آنها توسط شهفرایندان دیده گردد به وسیله اسکن بارکدی که به زودی بر روی کیوسک ها نصب می گردد بتوانند به سامانه متصل و نظرات خود را در ارتباط با بهره بردار کیوسک اعلام نمایند.

مفاخریان ادامه داد: شکایات اعلام شده اگر مربوط به حوزه شهرداری باشد توسط شرکت ساماندهی صنایع و شماغل شهر تهران رسیدگی خواهد شد و اگر لازم باشد موضوع به اتحادیه منتقل می گردد تا شکایت رسیدگی و پاسخ شهفرایندان داده گردد.

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به اینکه بعضی از کیوسک ها تخلفاتی همچون سدمعبر، توسعه فضاها همانند ایجاد زیرزمین و یا ایجاد تغیرات در کیوسک ها را مرتکب شده اند، اضافه نمود: ممکن است این تخلفات از نظر ما پنهان مانده که در این موارد شهفرایندان می توانند یاری نمایند و گزارشات مردمی را به وسیله دسترسی این موضوع در سامانه اعلام نمایند.

وی ادامه داد: در این سامانه فضای تقدیر و تشکر نیز فراهم شده به شکلی که اگر خدمات مناسبی ارائه می گردد این آمادگی وجود دارد که کیوسک دار مورد تشویق قرار گیرد تا فضای انجام بهتر وظایف شهفرایندی فراهم گردد.

مفاخریان درباره فروش مواد دخانی در کیوسک ها نیز گفت: در ارتباط با عرضه مواد دخانی مثل سیگار در کیوسک ها مخالفیم اما در قرارداد جدیدی که درحال تنظیم است، پیش بینی شده که کیوسک دار اتحادیه برود و مجوزهای لازم در این بخش را از ستاد مبارزه با مواد مخدر و یا وزارت بهداشت تامین کند. قطعا متولی این موضوع ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز است که این موضوع را در دستور رسیدگی هم دارد؛ به این ترتیب اگر نتوانند مجوزهای لازم برای عرضه سیگار را دریافت نمایند این کار با مخالفت ما همراه خواهد بود.

وی تاکید نمود: ما در شرایط معمول هم با عرضه دخانیات در کیوسک ها موافق نیسیتیم ولی با توجه به شرایط مالی که کیوسک ها برای معیشت خود دنبال می نمایند موضوع منوط به دریافت مجوزهای لازم از ستاد مبارزه با مواد مخدد و وزارت بهداشت شده است. تعداد کیوسک ها در سطح شهر تهران هیچ تغیری نداشته و تنها در سطح شهر تهران جابجا شده اند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 27 آبان 1399 بروزرسانی: 27 آبان 1399 گردآورنده: miniset.ir شناسه مطلب: 1219

به "عرضه مواد دخانی در کیوسک ها منوط به اخذ مجوز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عرضه مواد دخانی در کیوسک ها منوط به اخذ مجوز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید