علیرضا استکی: بهترین تصمیم استفاده از سرمربی خارجی در تیم ملی بوکس است، کار سختی در مسابقات قهرمانی آسیا داریم

به گزارش مینی ست، سخنگوی شورای فنی فدراسیون بوکس گفت: حضور سرمربی خارجی در تیم ملی بوکس می تواند بهترین تصمیم برای بوکس ایران باشد.

علیرضا استکی: بهترین تصمیم استفاده از سرمربی خارجی در تیم ملی بوکس است، کار سختی در مسابقات قهرمانی آسیا داریم

علیرضا استکی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران ، در خصوص حواشی دعوت و خط خوردن بوکسورهای باتجربه از تیم ملی بوکس، گفت: در بوکس هر چقدر بوکسور باتجربه تر و از بدن آماده تری برخوردار باشد، موفق تر خواهد بود، اما وقتی دم از آینده نگری و جوانگرایی می زنیم باید پای صحبت های خود بایستیم. من در زمان حضور در تیم ملی پای جوانگرایی ایستادم و به هر دلیلی بعد از 5 ماه اردو و پشت سر گذاشتن یک تورنمنت تدارکاتی نتوانستیم در مسابقات کسب سهمیه در چین موفق باشیم.

وی با تاکید بر احتیاج بوکس ایران به مربی خارجی عنوان نمود: به نظر من بهترین تصمیمی که در حال حاضر می توانیم در بوکس ایران بگیریم، استفاده از سرمربی مربی خارجی در تیم بزرگسالان است تا شرایط پیشرفت بوکس ایران را فراهم کنیم. حضور مربی خارجی در تیم بزرگسالان باعث خواهد شد از حاشیه ها نیز کم گردد اما باز هم این موضوع به تصمیم مسئولان فدراسیون بوکس بستگی دارد.

سخنگوی شورای فنی فدراسیون بوکس در خصوص بحث انتخاب مدیر تیم های ملی بوکس گفت: باید شخصی را برای این پست انتخاب کنیم که برای تیم ملی حاشیه ایجاد نکند. از طرفی مدیر تیم های ملی باید بی طرف باشد و جرات مطرح کردن اشکالات و شهامت دیدن نقاط مثبت را داشته باشد. مدیر تیم های ملی باید رابط مسئولان فدراسیون با کادرفنی تیم ملی نیز باشد.

وی در پاسخ به این سوال که رئیس فدراسیون بوکس می تواند مدیر تیم های ملی باشد، گفت: در این خصوص خود ثوری باید شرح بدهد و احتیاجی نیست که من حرفی بزنم. ثوری بهتر از هر کسی می تواند در این خصوص با صراحت صحبت کند و حتما در حال حاضر نیز توانایی انجام مدیریت تیم های ملی را دارد که این پست را برعهده گرفتند.

سرمربی سابق تیم ملی بوکس در خصوص شانس موفقیت تیم ملی بوکس برای کسب سهمیه المپیک 2020 اظهار داشت: هنوز برنامه ای در خصوص مسابقات کسب سهمیه المپیک و مراحل آن از طرف فدراسیون بوکس اعلام نشده است تا بتوانم اظهار نظر کنم، اما این را می دانم در مسابقات قهرمانی آسیا کار سختی در پیش داریم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 27 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: miniset.ir شناسه مطلب: 123

به "علیرضا استکی: بهترین تصمیم استفاده از سرمربی خارجی در تیم ملی بوکس است، کار سختی در مسابقات قهرمانی آسیا داریم" امتیاز دهید

1 کاربر به "علیرضا استکی: بهترین تصمیم استفاده از سرمربی خارجی در تیم ملی بوکس است، کار سختی در مسابقات قهرمانی آسیا داریم" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علیرضا استکی: بهترین تصمیم استفاده از سرمربی خارجی در تیم ملی بوکس است، کار سختی در مسابقات قهرمانی آسیا داریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید