فعالیت 11 هزار نیروی تخصصی در مراکز خدمات بهزیستی خبرنگاران

به گزارش مینی ست، سازمان بهزیستی کشور بیان نمود بیش از 11 هزار نیروی حرفه ای و تخصصی با رشته تحصیلی مرتبط در مراکز خدمات بهزیستی موسوم به مثبت زندگی مشغول به کار می شوند.

فعالیت 11 هزار نیروی تخصصی در مراکز خدمات بهزیستی خبرنگاران

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، به نقل از سازمان بهزیستی کشور، به اسـتناد بنـد4 ماده 26 قانـون تنظیم بخشـی از مقـررات مالی دولـت، الگوی تاسـیس مراکز غیردولتی تحت عنوان مراکز خدمات بهزیسـتی مثبت زندگی در پهنه بندی مناسـب و متناسـب بـا پراکندگـی جغرافیایـی و سـکونت گاه های گروه هـای هـدف تحت پوشـش در سـطح کشـور برنامه ریـزی و راه اندازی می شود.

بنا به این گزارش، مراکز مثبت زندگی به عنوان بهزیستی های کوچک خدمات 22 گانه بهزیستی را به صورت رایگان به گروه های هدف تحت پوشش سازمان و براساس مکان و موقعیت گروه های هدف ارائه می کنند.

این گزارش افزوده است: در راه اندازی این مراکز به محورهای مختلف به مواردی همچون مشارکت مردمی، محله محوری، تسهیل دسترسی، خانواده محوری، مددکار محوری، توجه به دولت الکترونیک، ارتقای سلامت اجتماعی و اجرای طرحهای غربالگری و مشاوره ژنتیک توجه ویژه شده است. همچنین در این مراکز بیش از 11 هزار نیروی حرفه ای و تخصصی با رشته تحصیلی مرتبط نفر مشغول به کار می شوند.

براساس این گزارش، 2400 مرکز مثبت زندگی همزمان با سه طرح مختلف در دستگاه های دیگر فردا(دوشنبه) با حضور مجازی رییس جمهور، در سراسر کشور افتتاح خواهد شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 فروردین 1400 بروزرسانی: 7 فروردین 1400 گردآورنده: miniset.ir شناسه مطلب: 1478

به "فعالیت 11 هزار نیروی تخصصی در مراکز خدمات بهزیستی خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فعالیت 11 هزار نیروی تخصصی در مراکز خدمات بهزیستی خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید