متن اظهارات 3 شاهد در فرایند استیضاح ترامپ منتشر شد

به گزارش مینی ست، مهر نوشت: مجلس نمایندگان آمریکا بخش هایی از متن اظهارات 3 شاهد را در پرونده موسوم به اوکراین گیت منتشر کرد که یکی از آنها از مقامات پنتاگون است.

متن اظهارات 3 شاهد در فرایند استیضاح ترامپ منتشر شد

به گزارش اسپوتنیک، دموکرات های آمریکا به عنوان بخشی از تلاش ها برای پیشبرد فرایند استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور، بخش هایی از اظهارات کتبی دستیاران سابق کورت ولکر نماینده پیشین آمریکا در امور اوکراین را منتشر کردند.

به همین دلیل، دموکرات های مجلس نمایندگان آمریکا با صدور بیانیه ای از انتشار بخش هایی از اظهارات کتبی کریستنوفر اندرسون و کاترین کرافت خبر داده و از دغدغه آنها درباره اعمال فشار بر اوکراین در راستای برآورده شدن اهداف سیاسی ترامپ سخن گفتند.

این در حالی است که بامداد سه شنبه متن جلسه استماع و شهادت لائورا کوپر معاون وزیر دفاع آمریکا نیز منتشر شد.

وی در این جلسه که پشت درهای بسته برگزار گشت اذعان کرد که ترامپ در تابستان سال گذشته به سازمان های مربوطه دستور تعلیق کمک های نظامی اوکراین را داده بود.

کوپر در پاسخ به سوال اعضای کمیته تحقیق مبنی بر اینکه آیا ترامپ از اختیارات قانونی لازم برای تعلیق ارسال کمک های نظامی و بشردوستانه به اوکراین برخوردار بوده است، گفت: برخی مقامات دفتر مدیریت و بودجه نگران بودند که وی چنین مجوزی نداشته باشد.

گفتنی است ترامپ برای تعلیق ارسال کمک ها به اوکراین حتی کنگره را هم در جریان نگذاشته و این در حالی است که ملزم به چنین کاری بوده است.

دموکرات های مجلس نمایندگان آمریکا فرایند استیضاح و برکناری قانونی ترامپ را در سپتامبر 2019 و پس از طرح اتهام سوء استفاده از قدرت علیه رئیس جمهور آمریکا در پفراینده موسوم به اوکراین گیت آغاز کردند.

دموکرات ها بر این باورند که ترامپ به منظور اعمال فشار بر رئیس جمهور اوکراین، از اعطای کمک به این کشور اروپایی خودداری کرد و ارائه این کمک را به انجام تحقیقات در خصوص فعالیتهای هانتر بایدن پسر جو بایدن - معاون پیشین رئیس جمهور آمریکا و رقیب احتمالی در انتخابات 2020 آمریکا- مشروط ساخت.

این در حالی است که ترامپ انجام هرگونه اقدام خلاف قانون را به شدت رد کرده و آنچه را که به ادعای کاخ سفید متن بدون ویرایش گفتگوی تلفنی او با ولادیمیر زلنسکی همتای اوکراینی اش است، منتشر کرد. نسخه مکتوب این گفتگوی تلفنی نشان می دهد که ترامپ به تحقیقات علیه بایدن علاقمند بوده، اما هیچ شواهد و مدرکی دال بر اعمال فشار بر رئیس جمهور اوکراین در این نسخه مکتوب وجود ندارد.

گفتنی است ترامپ بارها اعلام کرده که فرایند استیضاح او یک بگیر و ببند [سیاسی] و یک شوخی زننده است و وی به شهادت های ادا شده در برابر هیأت تحقیق مجلس نمایندگان اهمیتی نمی دهد.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 14 دی 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: miniset.ir شناسه مطلب: 572

به "متن اظهارات 3 شاهد در فرایند استیضاح ترامپ منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "متن اظهارات 3 شاهد در فرایند استیضاح ترامپ منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید