موضع وزارت خارجه آمریکا درباره سفارتش در بغداد

به گزارش مینی ست، وزارت خارجه آمریکا موضع نهایی خود را درباره بستن یا ابقای سفارتش در بغداد اعلام کرد.

موضع وزارت خارجه آمریکا درباره سفارتش در بغداد

به نقل از بغداد الیوم، ساموئل وربرگ، سخنگوی منطقه ای وزارت خارجه آمریکا گفت: دولت آمریکا تمام اقدامات لازم را برای حفاظت از سفارت و هیئت های دیپلماتیک خود به کار می گیرد. به رغم چالش ها سفارت آمریکا به فعالیت خود در بغداد ادامه می دهد.

وی در مصاحبه با یک شبکه کردزبان گفت: ما به روابط خوب خود با عراقی ها ادامه می دهیم. گروه هایی هستند که سفارت ما را هدف قرار می دهند. حتی موسسات عراقی و خود عراقی ها را هدف قرار می دهند. ما به هماهنگی امنیتی با تمام نیروهای امنیتی عراق برای مقابله با خطر این گروه ها ادامه می دهیم.

وربرگ گفت: ما به روابطمان ادامه می دهیم و سفارتی در بغداد داریم. به حضورمان در بغداد ادامه می دهیم و اگر حملات افزایش یابد اقدامات لازم را برای حفاظت از سفارت خود اتخاذ خواهیم کرد.

وی اضافه کرد: متاسفانه مردم عراق از حملات به سفارت ما رنج می برند و هدف اصلی مردم عراق هستند که از نبود آمریکا یا هرگونه اقداماتی که سفارت ما اتخاذ می کند دچار مشکل خواهند شد. کسانی که به سفارت ما حمله می کنند دشمن عراق و مردم آن هستند.

از دوشنبه اخباری مبنی بر تصمیم آمریکا برای بستن سفارتش در بغداد به دلیل ادامه حملات موشکی به این سفارتخانه منتشر شده است. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 14 آبان 1399 بروزرسانی: 14 آبان 1399 گردآورنده: miniset.ir شناسه مطلب: 1190

به "موضع وزارت خارجه آمریکا درباره سفارتش در بغداد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موضع وزارت خارجه آمریکا درباره سفارتش در بغداد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید