نامه 32 نهاد آمریکایی به بایدن: سریعتر به برجام بازگردید

به گزارش مینی ست، 32 نهاد آمریکایی در نامه ای به جو بایدن رئیس جمهوری این کشور از او خواسته اند هر چه سریعتر با عمل به وعده های انتخاباتی خود به برجام باز شود.

نامه 32 نهاد آمریکایی به بایدن: سریعتر به برجام بازگردید

از پروفایل ما وبلاگ بخار دیدن نمایید.

به گزارش بی بی سی، در نامه این نهاد ها خطاب به بایدن آمده است: بازگشت به برجام یکی از مهمترین و صریح ترین وعده های شما در طول مبارزات انتخاباتی بود. شما در این وعده ها همچنین تصریح کردید که آمادگی دارید سیاست خارجی آمریکا را از یک جانبه گرایی بی پروا و جنگ طلبانه دونالد ترامپ دور کنید.

این نهاد ها همچنین تاکید نموده اند که، سیاست حداکثر فشار بر ایران یک سیاست خطرناک و شکست خورده است و این سیاست نه تنها باعث افزایش چرخه تنش ها در خاور میانه شد بلکه در واقع ایران را به داشتن توانایی تسلیحات هسته ای نزدیک کرد و باعث افزایش رنج مردم ایران شد.

این 32 نهاد آمریکایی در نامه خود گفته اند که هرچه بیشتر سیاست حداکثر فشار باقی بماند، دیپلماسی ایالات متحده و ایران را دشوارتر خواهد نمود.

این نهاد ها گفته اند: افزایش تنش های نظامی اخیر ایالات متحده در سوریه و عراق نشان می دهد که در پیش دریافت یک اقدام جدید تا چه حد لازم است.

این نهاد های امریکایی در نامه خود در عین حال تحولات مختلف اخیر از جمله پذیرفتن دعوت اروپا برای پیوستن آمریکا به مذاکرات درباره آینده توافق، تأیید عدم موفقیت کوشش ترامپ در قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل متحد و همچنین انتصاب رابرت اقتصادی، دیپلمات فوق العاده توانا و مذاکره کننده ماهر را به سمت فرستاده ویژه در خصوص ایران بسیار دلگرم کننده خوانده اند.

با وجود این این نهاد ها از اینکه دولت آمریکا گفته که ایران باید نخست با عمل به تعهداتش بر اساس برجام نخستین قدم را بردارد ابراز نگرانی نموده و گفته اند از آنجا که این آمریکا بوده که ابتدا توافق را نقض نموده و از برجام خارج شده در نتیجه منطقی است که برای احیای توافق برجام خود پیشگام گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 18 فروردین 1400 بروزرسانی: 18 فروردین 1400 گردآورنده: miniset.ir شناسه مطلب: 1498

به "نامه 32 نهاد آمریکایی به بایدن: سریعتر به برجام بازگردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نامه 32 نهاد آمریکایی به بایدن: سریعتر به برجام بازگردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید