وعده جدید وزیرکار درباره حق مسکن کارگران

به گزارش مینی ست، خبرنگاران: وعده هفته گذشته وزیرکار برای تصویب افزایش حق مسکن کارگران درهفته ای که گذشت عملی نشد. اما باز هم وزیرکاروعده جدیدی برای افزایش حق مسکن کارگران داده است.

وعده جدید وزیرکار درباره حق مسکن کارگران

جهت دریافت خدمات درب ضد سرقت چینی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین درب ضد سرقت ایرانی و خارجی میباشد.

به گزارش مینی ست به نقل از تسنیم، هفته گذشته محمدشریعتمداری, وزیرکار در گفت وگوی اینستاگرامی درباره افزایش حق مسکن کارگران گفت: این مصوبه در کمیته فرعی کمیسیون اقتصاد دولت تصویب شده است و در حال حاضر در کمیسیون مالی دولت است.

وی ادامه داد: انشاالله در هفته آینده در صحن دولت تصویب و نهایی می گردد و بعد از تصویب ابلاغ خواهد, مسئله ای در این زمینه وجود ندارد. طبق مصوبه شورای عالی کار حق مسکن در امسال در صورت تصویب دولت از 100هزار تومان در سال 98 به 300هزار تومان در سال 99 افزایش خواهد یافت.

در حالی این هفته وعده وزیرکار درباره حق مسکن کارگران عملیاتی نشد که تیرماه هم به سرانجام رسید و اکنون وزیرکار وعده تصویب حق مسکن برای هفته آینده را داده است.

عدم تصویب حق مسکن کارگران باعث دلخوری جامعه کارگری شده است و نمایندگان کارگران به نمایندگی از جامعه 14میلیونی کارگران تعلل دولت در تصویب افزایش 200 هزارتومانی حق مسکن کارگران را بی اعتمادی به دولت می دانند و می گویند: با وجود اینکه وزیرکار در نامه ارسالی خود به جهانگیری معاون اول ریاست جمهوری قید فوریت را ذکر است, اما تا کنون مصوبه افزایش حق مسکن در دولت بی نتیجه مانده است به معنی این است که کارگران در الویت کار دولت نیستند.

*آخرین شرایط تصویب حق مسکن کارگران

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در حاشیه نشست امضای تفاهمنامه همکاری های مشترک وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی و وزارت آموزش و پرورش در مورد آخرین شرایط تصویب حق مسکن کارگری گفت: موضوع باید ابتدا در هیئت وزیران، کمیسیون تخصصی و کمیسیون مالی دولت و بعد از آن در دولت مطرح گردد؛ در حال حاضر این موضوع از سوی کمیسیون مالی آماده طرح در صحن علنی دولت است که امیدواریم تا هفته آینده حق مسکن تصویب گردد .

وی درباره مراحل دریافت بیمه بیکاری اظهار کرد: این موضوع ابتدا در وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی و سپس در یک کمیته ثانویه در سازمان تامین اجتماعی آنالیز و در صورتی که بیمه بیکاری اجباری به تصویب این دو کمیته برسد، قابلیت استفاده در قواعد پرداخت های بیمه بیکاری فراهم می گردد.

وی با اشاره به آخرین شرایط ثبت نام در سامانه کارا اظهار کرد: حدود 220 هزار فقره تقاضا در این سامانه تا به امروز ثبت شده است .

شریعتمداری افزود: منابع پرداخت تسهیلات کرونا در حال حاضر در اختیار 15 بانک قرار گرفته که با تکمیل مدارک از سوی متقاضیان که معمولاً به صورت چک و ضامن و یا سفته و ضامن است،انجام می گردد. در ارقام بالاتر مانند 200 میلیون تومان نیز متقاضیان باید سایر ضمانت ها را به بانک بسپارند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 10 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: miniset.ir شناسه مطلب: 995

به "وعده جدید وزیرکار درباره حق مسکن کارگران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وعده جدید وزیرکار درباره حق مسکن کارگران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید