کاهش قیمت مسکن ادامه دارد

به گزارش مینی ست، خبرنگاران: آنالیز های میدانی از وضعیت بازار معاملات خرید و فروش آپارتمان های مسکونی از ادامه کاهش قیمت های پیشنهادی بخش قابل توجهی از واحدهای مسکونی عرضه شده به بازار حکایت دارد.

کاهش قیمت مسکن ادامه دارد

به گزارش مینی ست، دنیای اقتصاد نوشت: نتایج این آنالیز ها نشان می دهد به دنبال شروع روند کاهش قیمت های پیشنهادی واحدهای مسکونی عرضه شده به بازار از ابتدای تابستان که در وهله اول با اعمال تخفیف در قیمت فروش واحدهای مسکونی لوکس و بزرگ متراژ شروع و سپس به سایر آپارتمان های مسکونی واقع در مناطق مختلف پایتخت سرایت کرد، این روند کماکان ادامه دارد و در روزهای گذشته بخش قابل توجهی از فایل های فروش نرفته بازار مسکن باز هم با تعدیل قیمت ها از سوی مالکان و فروشندگان روبرو شد.

این در حالی است که بازار پاییزی خرید و فروش مسکن در رکود عمیقی فرو رفته است و عمده واسطه های بازار مسکن در ماه های گذشته حتی یک مورد معامله خرید یا فروش آپارتمان انجام نداده اند؛ این موضوع به خصوص با ورود به فصل پاییز پررنگ تر شده است. با این حال، این روزها تعداد فایل های فروش آپارتمان رو به افزایش است که بخشی از این فایل ها، به دلیل نبود متقاضی خرید جزو فایل های قدیمی محسوب شده و چند ماه است که در فهرست فایل های واسطه ها قرار دارند. تحت تاثیر روند کاهشی قیمت های پیشنهادی و بروز رکود در بازار مسکن تابستان سال جاری، میانگین قیمت مسکن شهر تهران در دو مرحله نسبت به ماه قبل از آن کاهش یافت؛ در هر کدام از ماه های مرداد و شهریور سال جاری، میانگین قیمت مسکن در شهر تهران براساس معاملات مسکن صورت گرفته بیش از 3 درصد در مقایسه با ماه قبل افت کرد و با توجه به وضعیتی که هم اکنون در بازار مسکن حاکم است واسطه ها ریزش دوباره قیمت ها در این فصل را بعید نمی دانند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 25 آبان 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: miniset.ir شناسه مطلب: 459

به "کاهش قیمت مسکن ادامه دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش قیمت مسکن ادامه دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید