چطور کاهش وزن داشته باشیم اما صورتمان لاغر نشود

به گزارش مینی ست، خبرنگاران : یک متخصص تغذیه و رژیم درمانی درباره جلوگیری از لاغری صورت هنگام استفاده از رژیم های کاهش وزن توضیحاتی داد.

چطور کاهش وزن داشته باشیم اما صورتمان لاغر نشود

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرنگاران ،نرگس جوزدانی متخصص تغذیه ورژیم درمانی در مورد رژیم های لاغری موضعی اظهار کرد: بسیاری از افراد زمان مراجعه به متخصص تغذیه و رژیم درمانی به دنبال رژیم های لاغری موضعی هستند در حالیکه به هیچ عنوان رژیم های لاغری موضعی اثرگذاری ندارند.

او اضافه نمود: در زمان داشتن یک رژیم لاغری برداشت چربی از تمام ذخایر سلول های بدن صورت می گیرد و بطور طبیعی در هر قسمتی که چربی بیشتری ذخیره شده باشد چربی سوزی بیشتری خواهیم داشت، اما در نهایت چربی سوزی و لاغری در همه اندام ها اتفاق خواهد افتاد.

این متخصص تغذیه و رژیم درمانی اعلام کرد: معمولا افراد هنگام استفاده از رژیم های مختلف به دنبال این هستند که از لاغری صورت پیشگیری نمایند در حالی که چنین چیزی امکان پذیر نیست، اما خواب کافی یکی از عوامل جلوگیری از لاغری صورت محسوب می گردد.

او ادامه داد: داشتن رژیمی که سرعت کاهش وزن در آن کنترل شده باشد یکی دیگر از عواملی است که می تواند از لاغری صورت در هنگام رژیم تا حدی پیشگیری کند؛ در واقع هرچه سرعت کاهش وزن بیشتر باشد لاغری صورت نیز سریع تر خواهد بود.

جوزدانی اعلام کرد: در مواردی می توان با یاری رژیم، چربی سوزی راهنمایی شده ای را داشت. در این نوع از رژیم ها که به آن رژیم کاهش سایز گفته می گردد معمولا کاهش وزن نخواهیم داشت، بلکه با یک فرایند کند کاهش سایز را در کنار وزن ثابت مشاهده می کنیم.

او گفت رژیم های نگه دارنده وزن برای کسانی توصیه می شوند که به دنبال لاغری و رژیم دریافت نیستند، بلکه تنها به دنبال تغییر در برنامه غذایی و استفاده از غذاهای سالم و مفید هستند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 18 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 18 اردیبهشت 1400 گردآورنده: miniset.ir شناسه مطلب: 1555

به "چطور کاهش وزن داشته باشیم اما صورتمان لاغر نشود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چطور کاهش وزن داشته باشیم اما صورتمان لاغر نشود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید