آخرین خبر از حذف بسته های پرمصرف اینترنتی

به گزارش مینی ست، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به حذف بسته های پرمصرف اینترنتی توسط اپراتورها اظهار کرد: از دید ما اتفاقی که افتاده گران فروشی است و تمام مبالغ باید به مردم برگردد و حتما باید بابت این گران فروشی با متخلفان برخورد گردد.

آخرین خبر از حذف بسته های پرمصرف اینترنتی

به گزارش مینی ست، از نیمه تیرماه امسال، کاربران در فضای مجازی از افزایش قیمت بسته های اینترنتی در اپراتورهای همراه اطلاع داده و اعتراض کردند. این موضوع منجر به واکنش حسین فلاح جوشقانی -رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی- شد که گفت بالابردن قیمت اینترنت همراه بدون هماهنگی با رگولاتوری تخلف بوده و برخورد قانونی با اپراتورها شروع شده است.

پس از آن فلاح جوشقانی از ابلاغ جریمه دو میلیارد تومانی به اپراتورها اطلاع داد و گفت جریمه نقدی قدم اول برای برخورد با تخلف اجرا شده است و در صورت استمرار این مساله، روال های دیگری از جمله تعلیق، کاهش مدت اعتبار پروانه و مواردی از این دست، از مصوبه های قانونی است که می توان با استناد به آن ها تخلفات را پیگیری کرد.

در این راستا آذری جهرمی -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- در حاشیه حضور در کمیسیون صنایع و معادن مجلس اظهار کرد: اقدام دو اپراتور در افزایش تعرفه، خلاف ضوابط پروانه اپراتورها و مصوبات کمیسیون تنظیم مقررات و مصداق گران فروشی است. سازمان تنظیم مقررات در برخورد با این گران فروشی اختیاراتی داشته که از آن جمله جریمه دو میلیارد تومانی بوده است.

وی در ادامه با بیان اینکه این اختیارات کفایت نمی کرد، اضافه کرد: و به همین دلیل ما طرحی را به دولت دادیم که در دستور کار قرار داده تا اختیارات سازمان تنظیم مقررات را در برخورد با گران فروشی افزایش دهیم، زیرا این موضوع خلائی ایجاد نموده شد و اینها از عدم وجود ابزار برخوردی لازم، گران فروشی را ادامه دادند، از دید ما هم این گران فروشی هیچ توجیه مالی ندارد و منظقی پشتش نیست و این مشکل باید رفع گردد.

آذری جهرمی با بیان اینکه سازمان تنظیم مقررات پرونده گران فروشی و شکایت از اپراتورها را به سازمان حمایت برد، اظهار کرد: سازمان حمایت روز گذشته مبالغ گران فروشی و اصل گزارش گران فروشی را تایید کرد و به تعزیرات فرستاد. دادگاه تعزیرات هم برگزار شده و آخرین دفاعیات را گرفته و احتمالا همین روزها حکم تعزیرات اعلام می گردد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: همچنین ما هم در همین هفته ابزارهای نظارتی و اختیاراتی که باید به ما داده گردد را از سمت دولت برای برخورد با متخلفان اخذ می کنیم. از دید ما اتفاقی که افتاده گران فروشی است و تمام مبالغ باید به مردم برگردد و حتما باید بابت این گران فروشی با مختلفان برخورد گردد و ما پیگیر موضوع هستیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 5 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: miniset.ir شناسه مطلب: 1110

به "آخرین خبر از حذف بسته های پرمصرف اینترنتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین خبر از حذف بسته های پرمصرف اینترنتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید