آخر هفته ، تهران برفی می گردد

به گزارش مینی ست، تهران (پانا) - مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت احتمالا پنجشنبه و آدینه در تهران برف ببارد. بعد از عبور این سامانه انتظار داریم از اواخر روز آدینه و پس از آن استانها با کاهش دما روبرو شوند.

آخر هفته ، تهران برفی می گردد

صادق ضیاییان مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در شبکه خبر گفت: سیستم بارشی از شمال غرب کشور و از اواخر روز سه شنبه وارد کشور خواهد شد و استان آذربایجان غربی را درگیر می نماید. از روز چهارشنبه نیز تمام استان های نیمه غربی کشور درگیر بارش می شوند. این سامانه با نفوذ هوای سرد همراه است و در بسیاری از استان ها مانند آذربایجان شرقی و غربی کردستان قزوین چهارمحال و بختیاری، همدان و استان های مرکزی شاهد بارش برف خواهند بود و در استان های جنوبی مانند خوزستان نیز بارش به صورت باران خواهد بود. پهنه بارش ها در روز 5 شنبه ادامه خواهد داشت مانند استان های خراسان شمالی و شمال خراسان جنوبی استان های ساحلی دریای خزر و سمنان، مرکزی و یزد شاهد برف و باران خواهند بود.

ضیاییان گفت: بارش هایی در شمال استان فارس داریم انتظار داریم جایی سامانه خطرناک گردد که حد فاصل روزهای 5 شنبه و آدینه این سامانه به ویژه در ارتفاعات رشته کوه البرز بارش برف زیادی وجود داشته باشد بنابراین محورهای مواصلاتی چه از اردبیل به گیلان و چه از استان های دیگر به گیلان با مسائل زیادی رو به رو می شوند و به نظر می رسد بارش خوبی باشد و مسائلی را ایجاد کند. به غیر از این مناطق که انتظار بارش برف سنگین را داریم در سایر مناطق برف معمولی می بارد.

وی گفت: شاید 5 شنبه و آدینه در تهران برف ببارد. بعد از عبور این سامانه انتظار داریم از اواخر روز آدینه به سمت استان های شرقی یعنی خراسان شمالی و رضوی و شمال خراسان جنوبی، کاهش دمای محسوسی را ببینیم. روز آدینه نوار غربی و شمالی کشور و استان هایی که در این محدوده هستند کاهش دما را حس می نمایند و در روز شنبه سایر استان ها کاهش دما را حس خواهند کرد.

ضیاییان گفت: امروز دو هشدار مجزا صادر کردیم یک هشدار نارنجی که برای برف بود صادر شد امیدواریم دستگاه ها توجه لازم را در این باره داشته باشند به خصوص اینکه این بارش اولین بارش برف زمستانی در کشور است. هشدار زرد هم دادیم برای سایر استان ها که بارش باران و برف را با هم دارند ضمن اینکه کاهش دما را نیز ذکر کردیم که چه روزهایی و چه استان هایی شاهد آن خواهند بود.

رضا اکبری معاون سازمان راهداری و حمل و نقل و ترافیک نیز در این برنامه گفت: اکنون محورهای اصلی باز هستند و تردد در جریان است و تنها چند محور بود که به دلیل آسیب های سیل سالهای گذشته دچار مشکل بودند که در حال بازسازی و هنوز مسدود هستند. بنابراین محوری متأثر از بارندگی مسدود نیست.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 8 بهمن 1399 بروزرسانی: 8 بهمن 1399 گردآورنده: miniset.ir شناسه مطلب: 1358

به "آخر هفته ، تهران برفی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخر هفته ، تهران برفی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید