آمادگی کامل نیروهای پاکبان برای ایام تاسوعا و عاشورای حسینی

به گزارش مینی ست، مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران از آمادگی صد درصدی نیروهای پاکبان و تجهیزات خدمات شهری برای رفت و روب و نظافت معابر در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی اطلاع داد.

آمادگی کامل نیروهای پاکبان برای ایام تاسوعا و عاشورای حسینی

صدرالدین علی پور در گفت وگو با مینی ست، در تشریح تمهیدات سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران برای ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان امام حسین(ع) گفت: همانند سال های گذشته دستورالعملی در مورد نظافت، رفت و روب معابر و جمع آوری پسماندهای خشک اطراف هیأت، مساجد و حسینیه تدوین و به تمامی مناطق 22 گانه شهر تهران ابلاغ شد.

وی اضافه کرد: به تمامی مناطق 22 گانه تأکید شده که در روزهای پایانی دهه اول محرم نیروهای پاکبان در آماده باش کامل برای ارائه خدمات به شهروندان قرار بگیرند همچنین تمامی تجهیزات و ماشین های جمع آوری پسماندها در آماده باش کامل هستند.

وی ادامه داد: از ابتدای محرم ادارات پسماند برای متولیان هیات و حسینیه ها دوره های آموزشی برگزار کردند و با تحویل مخازن ویژه تاکید شد که برای ظروف یکبار مصرف از این مخازن بهره گرفته گردد.

وی تاکید نمود: بسیاری از پسماندهای خشک همچون ظروف یکبار مصرف که در این ایام جمع آوری می گردد ارزش خرید و فروش ندارند و تنها ارزش حرارتی دارند، به شکلی که پس از جمع آوری به آرادکوه منتقل و در کارخانه ریجکت سوز مورد بهره برداری قرار می گیرند.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهر تهران از همه شهروندان درخواست کرد در ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان با نیروهای خدمات شهری و پاکبان ها در حفظ نظافت شهر همکاری کنند و ظروف یکبار مصرف را تنها در مخازنی که ویژه جمع آوری این مواد هستند بیاندازند.

علی پور در بخش دیگری از صحبت های خود به پویش # پس-از-این اشاره نمود و اضافه کرد: در راستای نهادینه کردن فرهنگ مدیریت پسماند و تکمیل آموزش های ارائه شده به شهروندان در این زمینه ، کاربران فضای مجازی می توانند به پویش #پس از این بپیوندند تا ضمن دسترسی به امکانات آموزشی و استفاده از بعضی خدمات سازمان مدیریت پسماند نظیر آدرس نزدیکترین غرفه بازیافت، بازدید از مرکز آموزش، کتابخانه تخصصی و... ؛ شکایات، نظرات و پیشنهادات خود را نیز در حوزه پسماند و نظافت و پاکسازی شهر به وسیله این پویش مطرح کنند.

وی اضافه کرد: کوشش می کنیم با استفاده از روش های خلاقانه ، بدیع و شکستن ساختارهای گذشته، موجبات کاهش فاصله مدیریت شهری و شهروندان و افزایش اطلاعات آنها در زمینه مدیریت پسماند فراهم گردد.

وی تاکید نمود: با توجه به فرارسیدن ایام سوگواری سید و سالار شهیدان فاز نخست این کمپین با موضوع ماه محرم و فرهنگ سازی در جهت جلوگیری از دورریز مواد غذایی، کاهش استفاده از ظروف یکبار مصرف و عدم رهاسازی پسماند در معابر به ویژه در اطراف موکب ها، هیات ها و تکیه های عزاداری اجرایی شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 مهر 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: miniset.ir شناسه مطلب: 348

به "آمادگی کامل نیروهای پاکبان برای ایام تاسوعا و عاشورای حسینی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمادگی کامل نیروهای پاکبان برای ایام تاسوعا و عاشورای حسینی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید