برج تاریخی بهرامجرد بردسیر بازسازی می گردد

به گزارش مینی ست، ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، برج تاریخی بهرامجرد بردسیر بازسازی می گردد.

برج تاریخی بهرامجرد بردسیر بازسازی می گردد

جهت دریافت خدمات بازسازی ویلا با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

مجتبی شفیعی اظهار کرد: عملیات بازسازیی برج تاریخی بهرامجرد با اعتباری معادل 700 میلیون ریال در قالب خشت چینی و اندود کاهگل شروع شده است.

وی با اشاره به اینکه این برج به دوره قاجار باز می شود، اضافه کرد: بهرامجرد از توابع شهرستان بردسیر و دارای بافت تاریخی ارزشمند است.

شفیعی در ادامه از بازسازی بافت تاریخی هنزا در رابر اطلاع داد و بیان نمود: عملیات کف سازی بافت تاریخی این بخش با اعتباری معادل 900 میلیون ریال شروع شده است.

معاون میراث فرهنگی استان کرمان بیان نمود: بخش هنزا از توابع شهرستان رابر است که با توجه به کوهستانی بودن آن در فصول مختلف پذیرای گردشگران و علاقمندان زیادی است.

وی بعلاوه با اشاره به اینکه با اعتباری معادل 500 میلیون ریال بازسازی گنبد مشتاقیه کرمان شروع شده، اظهار کرد: بازسازی گنبد، کاشی کاری ها، رواق های اطراف بنا، طاق نماها، کف سازی و محوطه سازی حیاط بنای مشتاقیه کرمان به صورت مستمر در طول سالهای گذشته اجرا شده است.

شفیعی به انجام عملیات استحکام بخشی بخشهایی از این بنا در سالهای اخیر اشاره نمود و اضافه کرد: استان کرمان دارای بیش از 700 اثر ثبت ملی و 7000 اثر شناخته شده و اعتبارات بازسازیی این استان جوابگوی بازسازی تمام بناهای تاریخی نیست.

وی با بیان اینکه بنای مشتاقیه تحت مدیریت اداره اوقاف است، بیان نمود: اداره اوقاف در زمینه بازسازی و بازسازی این بنای تاریخی همکاری و تعامل لازم را با اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان داشته باشد.

منبع: همگردی
انتشار: 12 مرداد 1400 بروزرسانی: 12 مرداد 1400 گردآورنده: miniset.ir شناسه مطلب: 1703

به "برج تاریخی بهرامجرد بردسیر بازسازی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برج تاریخی بهرامجرد بردسیر بازسازی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید