آنالیز فاکتور های مختلف انتخاب کاغذ دیواری دفتر کار بهمراه عکس!

به گزارش مینی ست، کاغذ دیواری دفتر کار یکی از جذابیت های اصلی محل کار است که علاوه بر افزایش زیبایی محل کار برای مشتریان، باعث افزایش جذابیت کار برای کارکنان نیز خواهد شد. کاغذ دیواری محل کار می تواند ایده های بسیار زیادی داشته باشد و برای هر یک از این ها باید اصول خاصی رعایت شوند. در این مقاله می خواهیم چند نمونه کاغذ دیواری دفتر کار را بهمراه فاکتور های انتخاب هریک ببینیم.

آنالیز فاکتور های مختلف انتخاب کاغذ دیواری دفتر کار بهمراه عکس!

کاربرد کاغذ دیواری برای دفتر کار چیست؟

کاغذ دیواری مناسب دفتر کار می تواند نقص های دیوار محل کار شما را بپوشاند. علاوه بر این می تواند باعث افزایش جذابیت دکوراسیون محیط کار شما نیز گردد. بعلاوه شما تصور کنید مشتریان با ورود به دفتر شما حس بهتری پیدا خواهند کرد؛ زیرا همه چیز طبق اصول ساخته شده است و متریالی که برای کاغذ دیواری دفتر کار خود به کار برده اید، همواره طراوت خاص خود را خواهد داشت. یکی دیگر از برترین نکاتی که می توان برای کاغذ دیواری ها در نظر گرفت، این است که کاغذ دیواری دفتر کار با طرح دلخواه نیز قابل چاپ است!

این امر باعث می گردد تا طرح مورد نظر شما طبق نظر و سلیقه خودتان پیاده سازی گردد. البته باید در نظر داشت که اگر خودتان از اصول گرافیک و طراحی کاغذ دیواری برای دفاتر کار و یا محیط های دیگر اطلاع ندارید، بهتر است با یک گرافیست مشورت کنید و پروژه خود را برون سپاری کنید.

البته گفتنی است که که اگر بتوانید کاغذ دیواری خود را با دیگر متریال دکوراسیون درون دفتر ست کنید، می توانید با یک تیر چند نشان بزنید! شما با این کار توانسته اید سبک خاصی از دکوراسیون دفاتر را به نام خود ثبت کنید. مشتریان شاید پس از مدتی سبک دکوراسیون شما در فکرشان تداعی گردد.

علاوه بر این ممکن است شما بخواهید درون دفتر خود اقدام به فراوری محتوا بکنید. هر زمان که خواستید می توانید دوربین خود را فعال نموده و از هر جای دفتر محتوا بگیرید! قطعاً بازخورد محتواهای شما نیز بسیار خوب خواهد بود؛ زیرا در فضای مجازی نیز کیفیت ویدئو و عکس هایی که فراوری می کنید، قطعاً به پس زمینه شما نیز بستگی خواهد داشت.

در انتخاب طرح کاغذ دیواری دفتر کار به 4 فاکتور دقت کنید!

به طور کلی مدل های مختلفی برای کاغذ دیواری مناسب دفتر کار وجود دارند و هر یک از این مدل ها برای دفتر خاصی مناسب هستند. در ادامه می خواهیم 4 اصل مهم در انتخاب طرح کاغذ دیواری دفتر کار را به شما بگوییم.

فرض کنید می خواهید یک کاغذ دیواری سه بعدی برای دفتر کار خود بخرید. شما باید ابتدا بدانید که چه احتیاجی از خرید کاغذ دیواری سه بعدی برای دفتر کار خود دارید. اولین فاکتور مهم ، می تواند احتیاج شما و تناسب کاغذ دیواری با دفتر کار شما باشد.

سپس باید بدانید که چه نورپردازی درون دفتر خود دارید و چه رنگ و چه طرحی برای کاغذ دیواری دفتر کار خود در نظر دارید. پس این ها هم شدند فاکتور های 2 و 3! اما فاکتور چهارم این است که چه بافتی از کاغذ دیواری را می خواهید در دفتر خود اجرایی کنید. پس این 4 فاکتور عبارت اند از: احتیاج و تناسب، نورپردازی، رنگ و طرح و بافت که می توانند مهمترین فاکتورها در انتخاب کاغذ دیواری باشند. حال بیایید هر یک از این فاکتورها را آنالیز کنیم.

فاکتور احتیاج و تناسب شما

احتیاج و تناسب در انتخاب می تواند یکی از مهمترین فاکتورها در انتخاب طرح کاغذ دیواری برای دفتر کار باشد؛ زیرا شما باید بدانید چه احتیاجی از خرید کاغذ دیواری دفتر کار دارید. علاوه بر این، باید بدانید که آیا این کاغذ دیواری که خریداری می کنید با سبک کاری شما تناسب دارد یا خیر!

علاوه بر این نیز باید بدانید که آیا این کاغذ دیواری می تواند با دیگر متریال موجود در دفتر شما همخوانی و تناسب داشته باشد یا خیر. پس از دانستن این عوامل می توانید اقدام به خرید بکنید.

فاکتور رنگ و طرح

رنگ و طرح یکی از مهم ترین عوامل در مورد خرید کاغذ دیواری محل کار است. به طور کلی، رنگ و طرح کاغذ دیواری باید کاملاً معقول باشد. متناسب با حیطه شغلی شما می تواند کمی چاشنی خلاقیت نیز در خود داشته باشد. البته می توانید این خلاقیت را خودتان نیز در طراحی کاغذ دیواری اجرا کنید.

اما اگر بتوانید با یک دکوراتور صحبت داشته باشید و احتیاج خود را با ایشان در میان بگذارید، قطعاً نتیجه بهتری خواهید گرفت. برای مثال فرض کنید شما یک دکوراتور دفتر کار را استخدام می کنید و او به شما پیشنهادی می دهد که تا بحال به فکرش نیز نیفتاده اید؛ پس قطعاً نتیجه بهتر خواهد بود.

فاکتور نورپردازی درون دفتر

در آنالیز انواع مدل کاغذ دیواری برای دفتر کار می بینیم که باید نورپردازی همواره با برترین دید انجام گردد تا نتیجه نیز برترین گردد! در این خصوص شما باید ابتدا تمام دریچه هایی که به درون دفتر شما راهی برای نور ایجاد می نمایند را پیدا کنید. برای مثال پنجره ها، در ها، انواع دریچه های کولر و غیره می توانند مسیرهایی برای نور باشند که درون فضای کاری شما را روشن نمایند. باید ابتدا تمام این فضا را بشناسید و سپس اقدام به خرید کاغذ دیواری بکنید.

شاید شما کاغذ دیواری دفتر کار را در موقعیتی بخواهید بچسبانید که اصلاً هیچ دیدی به مشتریان و خودتان نمی دهد؛ زیرا انقدر تابش مستقیم نور آفتاب به آنجا وجود دارد که خالی گذاشتن دیوار آن قسمت برای شما عملی منطقی تر خواهد بود!

فاکتور بافت کاغذ دیواری شما

فاکتور بافت نیز یکی دیگر از مهم ترین فاکتور های انتخاب کاغذ دیواری دفتر کار است. برای مثال، فرض کنید یک کاغذ دیواری سه بعدی دفتر کار مدنظر دارید. این کاغذ دیواری قطعا طرح و جنس خاصی دارد و بافت آن نیز برای شما دلنشین بوده است که اقدام به خرید آن خواهید کرد! اما ابتدا باید چک کنید که آیا این بافت می تواند درون محیط کار شما به راحتی با دیگر متریال عجین گردد یا خیر.

بعلاوه باید دقت کنید که این بافت کاغذ نباید دید مخاطب را از اصل موضوع پرت کند. جالب است بدانید که هر چقدر که شما روی بافت کاغذ دیواری حساس تر باشید، انتخاب شما در قسمت رنگ و طرح نیز دقیق تر خواهد بود.

جمع بندی

در این مقاله فاکتورهای مختلف انتخاب کاغذ دیواری برای محل کار را آنالیز کردیم. علاوه بر این، چند مدل کاغذ دیواری دفتر کار را به همراه عکس های آن دیدیم و توضیحات لازم را در مورد نورپردازی، طرح و رنگ، بافت و احتیاج شما دادیم. بهتر است ابتدا کمی آزمون و خطا کنید تا برترین نتیجه را از طرحی که در فکر خود دارید روی کاغذ پیاده کنید.

سپس می توانید این طرح را با دکوراتور در میان بگذارید تا بتوانید برترین نتیجه را از ایده پردازی و پیاده سازی ایده خود دریافت کنید. ضمناً یادتان باشد که طرح کاغذ دیواری دفتر کار می تواند هم به صورت آماده باشد و هم به صورت طراحی شده به وسیله دست خودتان؛ پس انتخاب با شما است!

منبع: اتاق
انتشار: 30 فروردین 1401 بروزرسانی: 30 فروردین 1401 گردآورنده: miniset.ir شناسه مطلب: 1973

به "آنالیز فاکتور های مختلف انتخاب کاغذ دیواری دفتر کار بهمراه عکس!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنالیز فاکتور های مختلف انتخاب کاغذ دیواری دفتر کار بهمراه عکس!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید