بلیت فروشی کنسرت 4 خواننده متوقف شد

به گزارش مینی ست، بلیت فروشی کنسرت چهار خواننده موسیقی پاپ که از روزهای گذشته با افزایش غیرمنتطره قیمت در سامانه های اینترنتی شروع شده بود، در پی اعتراضات متوقف شد.

بلیت فروشی کنسرت 4 خواننده متوقف شد

به گزارش مهر، پس از واکنش های تندی که درباره میزان قیمت بلیت کنسرت امید حاجیلی و سه خواننده دیگر از جمله فرزاد فرزین، محسن ابراهیم زاده و مهدی احمدوند در فضای رسانه ای و مجازی کشور صورت گرفت، ابتدا بلیت فروشی کنسرت امید حاجیلی به بخش به زودی سامانه انتقال و بلیت فروشی کنسرت فرزاد فرزین، مهدی احمدوند و محسن ابراهیم زاده نیز که در بخش به زودی سامانه قرار داشت به طور کامل حذف شد.

از نکات عجیب برگزاری اولین کنسرت های دوران کرونایی افزایش فاحش قیمت بلیت ها نسبت به سال قبل بود. که بر این اساس برای اولین کنسرت قیمت بلیت از 70 هزار تومان برای قسمت های با دید نامناسب تماشاگر آغاز می شد و تا مبلغ 265 هزار تومان نیز ادامه پیدا می کرد. این در حالی است که در بعضی از اخبار و نقل قول ها گفته شده بود که صنف تهیه کنندگان موسیقی از این افزایش قیمت آگاهی داشته و موضوع یاد شده مربوط به روزهای گذشته نیست.

در همین حال محسن رجب پور مدیرعامل مجمع صنفی تولیدکنندگان و تهیه کنندگان آثار شنیداری در مصاحبه با خبرنگار مهر ضمن ارائه شرحاتی درباره اتفاقات و حاشیه های پیش آمده پس از آغاز بلیت فروشی کنسرت ها بیان نمود: طی هفته های گذشته جلساتی میان صنف تهیه کنندگان موسیقی، مدیریت دفتر موسیقی وزارت ارشاد، برگزارکنندگان کنسرت ها و نمایندگان سالن های برگزاری کنسرت برگزار گردید که طی آن توافقی انجام گرفت تا با توجه به کاهش 50 درصدی ظرفیت بلیت فروشی، از میزان اجاره بهای سالن ها به همان میزان کسر گردد تا در پی ماجرای کرونا هیچ گونه افزایش قیمتی از بابت بلیت ها نداشته باشیم.

رجب پور ادامه داد: البته این نکته را مدنظر داشته باشیم که با توجه به اوضاع بسیار بد مالی و افزایش همه قیمت ها، برای تهیه کنندگان و برگزارکنندگان کنسرت ها، برگزاری کنسرت توجیه مالی ندارد. کما اینکه در حوزه تبلیغات از پیج های اینستاگرامی گرفته تا بیلبوردها ما شاهد افزایش بسیار زیاد تعرفه ها هستیم که همین فرایند نیز ماجرا را تحت الشعاع قرار داده است.

وی بیان نمود: همان طور که شرح دادم ما در جلسات یاد شده به شرط اینکه از میزان اجاره بهای سالن ها کم گردد، هیچ گونه توافقی برای افزایش قیمت بلیت ها نداشتیم. چرا که تصمیم بر این بود برای شکسته شدن فضای رخوت انگیز و سکوت حاکم بر موسیقی کشور و صدالبته به راه افتادن چرخه مالی حوزه موسیقی که موجب بیکاری بسیاری از فعالان این عرصه شده، به موضوع افزایش قیمت بلیت در زمان دیگری توجه گردد.

این مدیر صنف اضافه کرد: در این زمینه دوستان نظرات موافق و مخالف خود را نیز اعلام کردند اما نهایتاً نتیجه این شد که فعلاً در روزهای کرونایی افزایش قیمتی وجود نداشته باشد. این شرایط در حالی بود که وقتی دوستان نقدها و گلایه های به حق خود را درباره شرایط برگزاری کنسرت، به مدیر دفتر موسیقی ارشاد اعلام کردند، ایشان نیز موافق بعضی از این گله مندی ها بود و وعده داد تا پس از دوران کرونا و ایام محرم و صفر درباره ماجرای افزایش قیمت بلیت ها جلسات دیگری برگزار گردد. شرایطی که گویا برای بعضی دوستان سوءتفاهم ایجاد کرد و بعضی فکر کردند که موضوع افزایش قیمت ها باید از همین حالا آغاز گردد!

مدیرعامل مجمع صنفی تولیدکنندگان آثار موسیقی در بخش پایانی صحبت های خود گفت: ما به عنوان صنف اعتقاد داریم که گردش چرخ اقتصاد موسیقی در این روزها متوقف شده و تقریباً به صفر رسیده است. به طوری که بسیاری از افراد فعال در این حوزه بیکار شده و در شرایط بسیار بدی قرار گرفته اند. بنابراین ما در جلسات متعدد به این نتیجه رسیدیم که با وجود مسائل فراوانی که در این زمینه پیش روی تهیه کنندگان و برگزارکنندگان کنسرت قرار گرفته فعلاً افزایش قیمتی در زمینه بلیت ها نداشته و این موضوع را در وقت دیگری آنالیز خواهیم کرد.

منبع: فرارو
انتشار: 9 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: miniset.ir شناسه مطلب: 1055

به "بلیت فروشی کنسرت 4 خواننده متوقف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بلیت فروشی کنسرت 4 خواننده متوقف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید