جزئیات تازه از کشتی به گل نشسته ایرانی در سنگاپور

به گزارش مینی ست، رئیس سازمان بنادر و دریانوردی گفت: آسیب وارد شده به کشتی باری ایرانی در تنگه سنگاپور به دلیل به گل نشستن بوده و اقدامات لازم برای آنالیز این سانحه و نجات این کشتی در دستور کار قرار گرفته است.

جزئیات تازه از کشتی به گل نشسته ایرانی در سنگاپور

به گزارش مینی ست به نقل از ایسنا، محمد راستاد درباره به گل نشستن و آسیب دیدن کشتی باری ایرانی در تنگه سنگاپور و جزئیات آن اظهار کرد: بر اساس آخرین اطلاعات رسیده، کشتی باری ایرانی مورد نظر که متعلق به شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران بوده است، در تنگه هرمز از جهت منحرف شده و به گل نشسته و طبیعتاً بدنه کشتی آسیب دیده اما خوشبختانه هیچ مسئله ای برای خدمه کشتی و نیروی انسانی آن به وجود نیامده است.

وی اضافه کرد: اقدامات لازم برای آنالیز میزان خسارت و چگونگی اقدام برای برطرف مشکل این کشتی از سوی شرکت مالک در حال اجرا است.

رییس سازمان بنادر و دریانوردی ادامه داد: کمیته رسیدگی نیز پس انجام و تکمیل عملیات نجات آنالیز خودش را درباره چرایی وقوع این حادثه آغاز می نماید و پس از تعیین شدن نتیجه حادثه، آن را با جزییات اعلام خواهیم کرد.

راستاد در پاسخ به سوالی درباره اینکه با توجه به اینکه تصاویر منتشر شده از این حادثه نشان می دهد کشتی دیگری کنار این کشتی ایرانی حضور داشته است آیا مباحث مطرح شده درباره آسیب وارد شده به وسیله کشتی خارجی را تایید می کنید یا خیر؟ گفت: بر اساس اطلاعات بدست آمده، خمش ایجاد شده در بدنه کشتی و آسیب قابل مشاهده در تصاویر منتشر شده ناشی از به گل نشستن آن بوده است اما جزییات میزان خسارت و علل و عوامل حادثه پس از آنالیز تیم سوانح اطلاع رسانی خواهد شد.

وی با بیان اینکه شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با خدمه کشتی باری ایرانی ارتباط برقرار نموده اند، ادامه داد: در حال حاضر اولویت با عملیات نجات کشتی است که همچنان در محل مورد نظر بوده و به گل نشسته است. برای عملیات نجات از تیم نجات بومی استفاده خواهد شد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 20 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: miniset.ir شناسه مطلب: 989

به "جزئیات تازه از کشتی به گل نشسته ایرانی در سنگاپور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات تازه از کشتی به گل نشسته ایرانی در سنگاپور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید