هدایت ساده برای انتخاب بهترین عینک آفتابی

به گزارش مینی ست، بهترین عینک آفتابی، عینکی است که محافظت 100 درصدی در برابر اشعه های UV خورشید داشته باشد، عظیم باشد و تیره نباشد. در این مقاله درباره 6 نکته مهم که باید در خرید بهترین عینک آفتابی به آنها دقت کنید، صحبت می گردد.

هدایت ساده برای انتخاب بهترین عینک آفتابی

خبرنگاران | سرویس مد و پوشاک - همه می دانند که کرم های ضد آفتاب و کلاه برای محافظت از اشعه UV در خارج از منزل چه اهمیتی دارند، اما یک عینک آفتابی مناسب نیز بسیار مهم است. عینک آفتابی، دیدن را در روز های آفتابی چه در دریا و یا خشکی آسان تر می نماید. از آن مهم تر، استفاده از عینک آفتابی یک محافظ بسیار عالی در برابر اشعه ماوراء بنفش (UV) است. این اشعه می تواند باعث آسیب های کوتاه مدت و دراز مدت به چشم گردد.

قرار دریافت در معرض اشعه های ماوراء بنفش می تواند موجب بروز بعضی از مسائل جدی چشم مانند آب مروارید، کراتوپاتی، سرطان ملتحمه چشم و سرطان پلک های چشم گردد.

استفاده از عینک های آفتابی برای محافظت چشم بچه ها از اشعه های خورشید نیز بسیار مهم است، بنابراین باید آن ها را متقاعد کنید تا از عینک آفتابی استفاده نمایند.

در اینجا مهم ترین عوامل و نکات برای خرید بهترین عینک آفتابی برای محافظت از چشم در برابر خورشید، بیان می گردد.

1- محافظت 100 درصدی در برابر اشعه های خورشید

مهمترین چیزی که باید هنگام خرید بهترین عینک آفتابی برای محافظت از چشم خود به آن دقت کنید یک برچسب است که نشان می دهد آیا آن عینک 100 درصد در برابر اشعه های UV از چشم های شما محافظت می نماید یا خیر.

دیده شده است کمتر از نیمی از افرادی که عینک آفتابی خریداری می نمایند، زحمت آنالیز محافظت 100 درصدی عینک را در برابر اشعه های خورشید، به خود نمی دهند.

2- عینک عظیمتر بهتر است

هر چه عینک آفتابی سطح بیشتری از پوست را پوشش بدهد، بهتر است زیرا اشعه های خورشید، آسیب کمتری به چشم و اطراف آن می زند. بنابراین در زمان خرید عینک آفتابی، عینک های عظیم را انتخاب کنید، زیرا از ورود اشعه های UV به چشم و اطراف آن جلوگیری می نماید.

3- لنزهای تیره تر بهتر نیستند

در حالی که لنزهای بسیار تاریک ممکن است باحال تر به نظر برسند، ولی لزوماً مانع بیشتری در برابر اشعه های UV نیستند.

4- رنگ مهم نیست

بعضی از عینک های آفتابی دارای لنزهای کهربایی، سبز یا خاکستری هستند. این عینک ها از ورود آفتاب بیشتر، محافظت نمی نمایند اما می توانند کنتراست را افزایش دهند. این مدل از عینک ها برای ورزشکارانی که ورزش هایی مانند بیس بال یا گلف انجام می دهند، می تواند مفید باشد.

5- لنزهای پلاریزه، تشعشعات را کاهش می دهند نه UV را

لنزهای پلاریزه باعث می گردد تا انعکاس هایی که از سطوح بازتابنده مثل آب و یا آسفالت ایجاد می گردد، بازگردد. این امر باعث حفاظت بیشتر در برابر خورشید نمی گردد، اما می تواند باعث گردد از فعالیت هایی مانند رانندگی یا در آب بودن لذت بیشتری ببرید. لنزهای پلاریزه معمولاً گرانتر هستند و باعث کاهش نور خیره نماینده می شوند اما خرید آن ها ضرورتی ندارد مگر اینکه وقت زیادی را در خارج از منزل و یا در موقعیت هایی مانند قایق سواری بگذرانید.

6- قیمت، عامل تشخیص کیفیت عینک نباشد

لازم نیست برای خرید بهترین عینک آفتابی، پول زیادی خرج کنید. گاهی عینک هایی با قابلیت 100٪ محافظت UV و ارزان می تواند به اندازه عینک های گران تر مفید و کافی باشد. فقط عینک آفتابی استاندارد تهیه کنید.

برگرفته از: aao و choice

منبع: setare.com
انتشار: 10 اسفند 1399 بروزرسانی: 10 اسفند 1399 گردآورنده: miniset.ir شناسه مطلب: 1424

به "هدایت ساده برای انتخاب بهترین عینک آفتابی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هدایت ساده برای انتخاب بهترین عینک آفتابی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید