سازمان های مردم نهاد در اردبیل 83 درصد افزایش یافته است

به گزارش مینی ست، شفیع شفیعی شامگاه جمعه در آئین افتتاح نمایشگاه دستاوردهای سازمان های مردم نهاد در اردبیل اضافه نمود: گرایش جوانان برای حضور در فعالیت های اجتماعی طی سال های اخیر دلیل عمده این افزایش قابل توجه بوده است.

سازمان های مردم نهاد در اردبیل 83 درصد افزایش یافته است

وی با بیان اینکه در حال حاضر بیش از 210 سازمان مردم نهاد دارای پروانه در استان فعال است، ادامه داد: بیشتر این سازمان ها در حوزه های خیریه، سلامت، محیط زیست، حقوق شهروندی، آسیب های اجتماعی و... فعالیت می نمایند.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری اردبیل افزایش فعالیت این سازمان های مردم نهاد را عاملی برای برطرف بسیاری از مشکلات اجتماعی و فرهنگی در جامعه دانست و اضافه نمود: صندلی مردم نهادها در سال های اخیر بهبود یافته و امروز سازمان ها و بخش دولتی نگاه مثبتی به مردم نهادها دارند.

وی با بیان اینکه براساس برنامه ششم توسعه سمن ها محور اصلی کاهش آسیب های اجتماعی قلمداد می شوند، بیان داشت: این سازمان ها در توانمندسازی جامعه و برطرف محرومیت ، نهادینه کردن مشارکت شهروندان، هنجارسازی و توسعه منابع برای حل مشکلات مردم در کنار دولت نقش دارند.

شفیعی سازمان های مردم نهاد، رسانه ها و تشکل های مدنی را شالوده اصلی جامعه مدنی برشمرد و توضیح داد: توسعه و ارتقای سرمایه اجتماعی با کمک سازمان های مردم نهاد ضروری بوده و در این راستا دولت از فعالیت و برنامه های این نهادها حمایت می نماید.

وی همچنین با اشاره به سومین نمایشگاه تخصصی دستاوردهای سازمان های مردم نهاد در استان یادآور شد: این نمایشگاه با هدف معرفی دستاوردها این نهادها در عرصه های مختلف از جمله مقابله با آسیب های اجتماعی، حقوق شهروندی، محیط زیست، کارآفرینی و نشاط اجتماعی گشایش یافته است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 شهریور 1397 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: miniset.ir شناسه مطلب: 12

به "سازمان های مردم نهاد در اردبیل 83 درصد افزایش یافته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان های مردم نهاد در اردبیل 83 درصد افزایش یافته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید