شرکت آلمانی: آنچه در بندر بیروت پیدا کردیم بمب دوم بود

به گزارش مینی ست، مدیر شرکت آلمانی مسئول امحای مواد منفجره در بندر بیروت پس از جمع آوری 52 کانتینر حامل مواد شیمیایی خطرناک از این بندر گفت که بمب دوم بیروت را از این بندر جمع آوری کرده اند.

شرکت آلمانی: آنچه در بندر بیروت پیدا کردیم بمب دوم بود

هیکو فیلدرهوف مدیر شرکت کمبی لیفت آلمان که مسئول امحای مواد منفجره در بندر بیروت است، در گفت وگو با شبکه NTV با اشاره به جمع آوری 52 کانتینر حامل مواد شیمیایی بسیار خطرناک از این بندر اظهار کرد: آنچه ما در بندر بیروت یافتیم؛ بمب دوم بیروت بود.

وی اضافه نمود: کارگران در بخش دور افتاده این بندر 52 کانتینر حامل مواد شیمیایی را یافتند که برخی از این کانتینرها پوسیده شده و مواد از آنها به بیرون نشت کرده بود و بوی آنها احساس می شد.

هوف در ادامه شرح داد: در مجموع بیش از 1000 تن مواد شیمیایی کشف و جمع آوری شد.

وی ادامه داد: ما باید ابتدا یک آزمایشگاه بسازیم تا بتوانیم مواد ناشناس کشف شده را آزمایش کنیم.

در همین حال، مایکل وینتلر، مهندس محیط زیست و مدیر عامل شرکت هوبنر که در جمع آوری مواد مذکور با شرکت کمبی لیفت همکاری کرده است، گفت: من چنین چیزی تابحال ندیده بودم. ما اسید فرمیک، کلریدریک اسید، اسید هیدروفلوئوریک، استون، متیل بروماید، اسید سولفوریک و پراکسی استیک اسید پیدا کردیم.

سفارت آلمان در لبنان یکشنبه اظهار داشت که عملیات جمع آوری 52 کانتینر حامل مواد شیمیایی بسیار خطرناک که از یک دهه پیش در بندر بیروت نگهداری می شد، به اتمام رسید.

ارتش لبنان نوامبر گذشته برای امحای 52 کانتینر مواد شیمیایی خطرناک در بندر بیروت قراردادی را با شرکت کمبی لیفت آلمان امضا کرده بود.

چهارم اوت انفجار مهیبی در بندر بیروت رخ داد که منجر به کشته و مجروح شدن بیش از شش هزار تن شد.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 6 فروردین 1400 بروزرسانی: 6 فروردین 1400 گردآورنده: miniset.ir شناسه مطلب: 1476

به "شرکت آلمانی: آنچه در بندر بیروت پیدا کردیم بمب دوم بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرکت آلمانی: آنچه در بندر بیروت پیدا کردیم بمب دوم بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید