طراحی داخلی وید (Void) برای ساختمان عظیم، ویلاها و دوبلکس ترند روز جهان

به گزارش مینی ست، طراحی داخلی وید چیست؟ وید در معماری (Void) به فضاهای خالی بین طبقات ساختمان های عظیم و چند طبقه، ویلاها و ساختمان های دوبلکس می گویند. وید در معماری مدرن صندلی ویژه ای دارد و در آسیای شرقی مخصوصا ژاپن الهام بخش انرژی، سازنده فضای مثبت، ارتباط مستقیم طبقات با یکدیگر و دلبازتر شدن فضا می شود. اما چطور می توان از وید در پلان معماری خانه استفاده کرد و مناسب چه فضاهایی است؟ در ادامه با ما همراه باشید برای اینکه بتوانید طراحی داخلی شگفت انگیزی در منزل خود بسازید طوری که حتی تا چندین سال دیگر هم احتیاج به تغییر نباشد.

طراحی داخلی وید (Void) برای ساختمان عظیم، ویلاها و دوبلکس ترند روز جهان

جهت دریافت خدمات طرح محوطه سازی ویلا با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

طراحی داخلی وید در معماری ساختمان

به عبارت خیلی ساده وید یعنی چی و چطور به وجود می آید؟ وید یعنی در ساختمان های چند طبقه و ویلاها و منازل دوبلکس، فاصله بین طبقات که با سقف جدا شده را برمی دارند که به این فضای خالی ایجاد شده، وید می گویند. اما چرا توصیه می کنیم حتما از این نوع پلان بهره ببرید؟ کاربرد وید در طراحی داخلی چیست؟

فضای وید یاری می نماید تا در منزل شما فضایی متفاوت شکل بگیرد و از حالت سنتی قدیمی خارج شوید. این نوع فضا در خانه هایی با سبک مدرن و لاکچری زیاد استفاده می گردد به ترند روز معماری تبدیل شده است. این نوع فضا در خانه هایی که در منطقه ها سردسیر هستند بیشتر دیده می گردد چون اجازه عبور بیشتر نور خورشید را می دهد که در نتیجه فضای گرمتری ایجاد خواهد نمود.

طراحی داخلی وید این امکان را فراهم می نماید تا دید شما نسبت به کلیه طبقات بیشتر گردد و ارتباط برقرار کردن ساده تر گردد. در ضمن در جهات مختلف به طبقات بالا و پایین دید پیدا خواهید کرد البته نوع طراحی کلی به نحوی است که در موارد لزوم، حریم خصوصی حفظ شده است. در ضمن همواره در طبقات مختلف هوای تازه جریان پیدا می نماید و احتیاج به تهویه کمتری خواهید داشت.

مدل وید دوبلکس

خانه های دوبلکس معمولا به شکل پیش فرض حتی اگر اطلاعی از طراحی داخلی وید هم نداشته باشید به این مسأله توجه شده است. چنانچه خانه های دوبلکس با دقت بیشتری نگاه کنید و از جنبه فضای وید که در این مقاله با آن آشنا شده اید نگاه کنید، فضای خالی بین دو طبقه قرار گرفته که با پلکان به فرم های مختلف پر شده است.

برای اینکه فضای طراحی خود را از حالت یکنواختی خارج کنید و وید ساختمان دوبلکس خود را زیباتر کنید توصیه می کنیم از لوسترهای آویزان، استفاده از گیاهان بر روی نرده های راه پله، تابلوهای هنری بر روی دیوار راه پله و تزئینات مشابه استفاده نمایید. توجه داشته باشید که حفاظ های شیشه ای سکوریت در لبه هر طبقه بسیار لازم است که ضمن زیباتر کردن فضا، امنیت منزل را هم بیشتر می نماید.

وید در ویلا

طراحی داخلی وید در پلان ویلا بسیار رایج است. ویلاها معمولا ساختمان های عظیمی است که نورگیری آنها بسیار مهم است. چنانچه بخواهید هر طبقه را با ایجاد سقف از یکدیگر جدا کنید، نورگیری آنها جداگانه باید تعریف گردد که در معماری مدرن باید به فکر ایجاد اسکای لایت و مشابه آن باشید. طبیعتا اینکار هزینه بر، زمان بر و مقداری هم کوچک نماینده فضا خواهد بود.

برترین راهکار طراحی پلان وید دار است. در پلان های وید دار احتیاج نیست به فکر ایجاد نورگیرهای متعدد برای فضای داخلی خود باشید. ارتباط مستقیم طبقات با یکدیگر بدون هیچ مانعی و استفاده از پنجره های سرتاسری یا پنجره پانوراما در طراحی داخلی وید یاری می نماید تا نور کافی و زیادی وارد منزل گردد.

در این نوع طراحی داخلی ارتباط خیلی خوبی هم بین فضای داخلی و فضای بیرون شکل می گیرد که باعث ایجاد فضای مثبت و دفع انرژی های منفی در منزل خواهد شد که از لحاظ فنگ شویی هم تأیید شده است.

بعضی مواقع با طراحی داخلی وید افراد به فکر ایجاد یک نیم طبقه می افتند تا سقف مرتفع خود را جبران نمایند. اگر چندان با سقف های مرتفع رابطه خوبی ندارید بهتر است به فکر پلان دیگری باشید اما اگر دوست دارید فضای دلباز و با دید مستقیم داشته باشید، یا اگر ویلا و ساختمان کوچک چند طبقه دارید، برترین کار طراحی داخلی وید است.

چنانچه هنوز در مرحله طراحی داخلی هستید، حتما فضای وید را در نظر بگیرید و یا اگر به فکر بازسازی منزل هستید طراحی داخلی وید را برای پلان خود زیر نظر معمار داخلی حرفه ای آنالیز کنید. توجه داشته باشید که برای فضاهای داخلی که با پلان وید طراحی شده اند، رنگ گرم در دکوراسیون داخلی مناسبتر است تا بتوانید از بیش از حد عظیم نشان دادن فضا خودداری نموده و تعادل برقرار کنید.

منبع: اتاق
انتشار: 11 شهریور 1400 بروزرسانی: 11 شهریور 1400 گردآورنده: miniset.ir شناسه مطلب: 1740

به "طراحی داخلی وید (Void) برای ساختمان عظیم، ویلاها و دوبلکس ترند روز جهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طراحی داخلی وید (Void) برای ساختمان عظیم، ویلاها و دوبلکس ترند روز جهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید