قطار اتوبوسی تهران-مشهد، مسافر سرپایی هم سوار می نماید!

به گزارش مینی ست به نقل از صداوسیما، در روزهای اخیر برخی از مسافران قطار عادی تهران ـ مشهد با ارسال عکس هایی از مسافرگیری بیش از حد ظرفیت یک شرکت ریلی انتقاد کردند.

قطار اتوبوسی تهران-مشهد، مسافر سرپایی هم سوار می نماید!

وضعیت سالن های این قطار اتوبوسی دو طبقه به گونه ای است که مسافران مجبورند بر کف سالن ها و پله ها بنشینند. مردم می گویند ما در حالی که بلیت خریداری نموده ایم اما جایی برای نشستن نداریم.

این شرکت ریلی در واکنش به این اعتراض اظهار داشت: قطار مذکور قطار عادی تهران ـ مشهد و بالعکس است که در همه ایستگاه های بین راهی مسافر سوار و پیاده می نماید.

با توجه به اینکه قطار مذکور سهل الوصول ترین و راحت ترین وسیله سفر برای مردم ایستگاه های بین راه است، استقبال زیادی از آن می گردد. اکثر مسافران این قطار در یک ایستگاه سوار و در چند ایستگاه بعد پیاده می شوند. در واقع این قطار برای مسافرانی که بیشتر جنبه سفر بین راهی را دارند قابل استفاده است.

ضمن اینکه رو به اتمام بودن تابستان و افزایش سفرها هم دلیل بر شلوغی قطار مذکور است. دسترسی آسان به این قطار که جزء باکیفیت ترین قطارها و با سیستم تهویه مطبوع است و شرکت رجا نیز کوشش نموده حداکثر ظرفیت را در این خصوص به کار بگیرد، همواره مورد تقاضای مسافران به ویژه مسافران بین راهی است.

قیمت مناسب این قطار نسبت به بقیه قطارها نیز از دیگر دلایل تقاضای زیاد سفر با قطار عادی تهران ـ مشهد (دو طبقه صبا) است. لازم به یادآوری است که برخی از مسافرین بلیت بین راهی مثلا برای یک ایستگاه خاص را تهیه می نمایند ولی در آن ایستگاه پیاده نمی شوند.

لزوم رعایت حق مسافران

به هرحال مسافرانی که برای یک مسیر خاص بلیت قطار خریداری می نمایند باید از حداقل امکانات موجود بهره مند باشند. نداشتن جایگاه و نشستن بر کف قطار و سخت شدن رفت و آمد در راهروها و نمای نامناسبی که ایجاد می گردد به نوعی زیر پا گذاشتن حقوق همه مسافران است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 27 آذر 1397 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: miniset.ir شناسه مطلب: 40

به "قطار اتوبوسی تهران-مشهد، مسافر سرپایی هم سوار می نماید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قطار اتوبوسی تهران-مشهد، مسافر سرپایی هم سوار می نماید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید