ماجراجویی در سومین پارک پربازدید دنیا

به گزارش مینی ست، امروزه شهربازی ها در کنار دیگر جاذبه های گردشگری کشورها خود به یکی از جاذبه های گردشگری تبدیل شده اند که هرساله تعداد زیادی مسافر و گردشگر را برای بازدید به مقصد مورد نظر جذب می نمایند؛ دیزنی لند توکیو نیز یکی از این موارد است.

ماجراجویی در سومین پارک پربازدید دنیا

به گزارش خبرنگاران، پارک موضوعی دیزنی لند توکیو اولین پارک موضوعی دیزنی است که خارج از آمریکا در سال 1983 تاسیس و در سال 2001 بازگشایی شد.

این پارک با مساحتی نزدیک به 465 هزار متر مربع در منطقه اورایاسو(Urayasu) توکیو واقع شده است و پس از پارک های Magic Kingdom در اورلاندو و دیزنی لند کالیفرنیا به عنوان سومین پارک پربازدید دنیا شناخته می گردد.

این مجموعه از سرزمین دیزنی لند کالیفرنیا و Magic Kingdom در اورلاندو الگوبرداری نموده و برای مخاطبان خود هفت سرزمین موضوعی به وجود آورده است که هرکدام از آن ها دارای تزئینات جداگانه ای هستند.

از نمادهای این پارک موضوعی و تفریحی می توان به کارناوال عروسک ها، شخصیت های والت دیزنی و قصر سیندرلا اشاره نمود که همواره با نور و موسیقی همراه است و هواداران زیادی ساعاتی را برای بازدید از این مجموعه اختصاص می دهند.

هفت قسمت پارک دیزنی لند توکیو شامل (World Bazaar) ، (Adventure land)، (Western land)، (Fantasyland)، (Toon town)، (Tomorrow land) و (Critter Country) می گردد که مشابه با مکان های دیزنی لند آمریکا است.

ورودی پارک قسمت بازار دنیای (World Bazaar) واقع شده که مرکز خرید سرپوشیده ای است که در اطراف آن فروشگاه ها و رستوارن های مختلفی قرار گرفته است. معماری این بازار به سبک شهرهای آمریکایی اوایل قرن بیست میلادی و مهم ترین بخش خرید پارک است.

موضوعات مربوط به فضا و تکنولوژی های آینده در بخش سرزمین فردا(Tomorrowland) این پارک به نمایش گذاشته شده است که می توان جاذبه هایی مانند کوهستان فضایی و گردش در ستارگان را در آن تجربه کرد.

یکی دیگر از بخش های این پارک مربوط به دنیای کارتون ها است به نام شهر کارتونی (Toon town) که دنیای میکی موس در مقیاسی کوچک تر به نمایش گذاشته شده و شخصیت های قصه دیزنی در آن زندگی، کار و بازی می نمایند؛ مخاطب این بخش بچه ها با سن هایی پایین هستند.

مرکز پارک نیز میزبان بخش سرزمین فانتزی (Fantacy land) است که بر اساس فیلم های انیمیشنی کلاسیک دیزنی ساخته شده است که قصر سیندرلا در ورودی آن قرار گرفته است و شخصیت های پیترپن، داستان سفید برفی، دامبو و پو در جستجو عسل در آن به نمایش گذاشته شده است.

کشور حیوانات (Critter Country) بخشی است که خانه داداش خرگوشه، داداش روباهه، داداش خرسه و شخصیت های فیلم ترانه جنوب به نمایش درآمده اند، هم چنین می توان تفریحاتی از جمله کنده سواری در کوهستان اسپلش و تورهای قایق رانی در روزدخانه های آمریکا را تجربه کرد.

این پارک بخشی به نام سرزمین ماجراجویی (Adventure land) را به افرادی که حس ماجراجویی هنوز در آن ها زنده است اختصاص داده است که شامل جاذبه هایی می گردد که روح ماجراجویی را افراد زنده می نماید و می توان با بازدید از این بخش به خانه های جنگلی خانواده سوئیس، خانه درختی تارزان سر زد و با دزدان دریایی کارائیب همراه شد.

آخرین قسمت از قسمت های این پارک موضوعی مربوط می گردد به سرزمین غربی (Western land) که از سرزمین های وسترن در امتداد رودخانه های آمریکا الگوبرداری شده است؛ این بخش خانه ترن هوایی کوهستان بزرگ رعد است و جزیره تام سایر در مرکز آن قرار گرفته است.

والت دیزنی، پارک موضوعی دیزنی لند توکیو را سرزمین تخیل، امید و رویا خوانده است که داستان های جن و پری در آن به واقعیت می پیوندد و آن را متعلق به تمام کسانی می داند که قلبی جوان دارند.

منبع:

www.japan-guide.com

www.klook.com

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: miniset.ir شناسه مطلب: 312

به "ماجراجویی در سومین پارک پربازدید دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجراجویی در سومین پارک پربازدید دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید