مشاهده و تصویر برداری از سه قلاده پلنگ و گربه پالاس در فیروزکوه

به گزارش مینی ست، رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان فیروزکوه، از مشاهده و تصویر برداری سه قلاده پلنگ و یک قلاده گربه پالاس در مناطق تحت مدیریت این شهرستان خبر داد.

مشاهده و تصویر برداری از سه قلاده پلنگ و گربه پالاس در فیروزکوه

از وبسایت وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی دیدن نمایید.

به گزارش گروه اجتماعی مینی ست، به نقل از روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، فرشاد فیروزنیا با اعلام این خبر گفت:ماموران اجرایی این اداره حین گشت و کنترل مناطق طبیعی، پیروز به مشاهده وتصویر برداری از یک قلاده پلنگ ماده و دو توله پلنگ احتمالا نابالغ در فواصلی نزدیک به هم شدند.

وی با اشاره به اینکه وجود این گونه در این منطقه نشانگر مناسب بودن زیستگاه برای حیات این گونه با ارزش است، اضافه نمود: با توجه به اهمیت حفظ تنوع زیستی شهرستان فیروزکوه بویژه پلنگ ایرانی و خرس قهوه ای، تشکیل کارگروه حفاظت از این گونه ها یکی از کار های ضرورری بوده که جزء برنامه های پیش بینی شده و قابل اجرا در سال جاری است.

فیروزنیا در ادامه به مشاهده و تصویر برداری از یک قلاده گربه پالاس وحشی نیز توسط محیط بانان اثر طبیعی ملی تنگه واشی در حین گشت و کنترل منطقه اشاره داشت و گفت: گربه پالاس از نایاب ترین گربه های وحشی ایران و جهان به شمار می آید و این گونه از حیوانات شب فعال، بسیار هوشیار بوده و مشاهده آن بسیار سخت است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: miniset.ir شناسه مطلب: 898

به "مشاهده و تصویر برداری از سه قلاده پلنگ و گربه پالاس در فیروزکوه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشاهده و تصویر برداری از سه قلاده پلنگ و گربه پالاس در فیروزکوه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید