میزبانی روسیه برای مسابقات والیبال قهرمانی دنیا قطعی شد

به گزارش مینی ست، به گزارش خبرنگاران و به نقل از روابط عمومی فدراسیون والیبال، فدراسیون دنیای والیبال اظهار داشت پس از تایید آژانس دنیای مبارزه با دوپینگ (وادا) مبنی بر اینکه پس دریافت میزبانی این مسابقات از روسیه یا تغییر میزبانی به کشوری دیگر از نظر قانونی و عملی غیرممکن است، روسیه را میزبان قطعی مسابقات قهرمانی مردان دنیا در سال 2022 معرفی کرد.

میزبانی روسیه برای مسابقات والیبال قهرمانی دنیا قطعی شد

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

در همین حال فدراسیون دنیای اعلام نموده که با همکاری وادا جزئیات مربوط به رای دادگاه داوری ورزش (CAS) درخصوص نمایش پرچم، سرود ملی، لباس فرم و سایر شناسه های روسیه در جریان این مسابقات را اجرایی خواهد نمود و همچنان به رویکرد خود مبنی بر ورزش پاک (بدون دوپینگ) متعهد است.

بنا به حکم دادگاه داوری ورزش، روسیه برای دو سال (تا خاتمه 2022) نمی تواند از نام، پرچم و سرود خود در مسابقات ورزشی دنیای استفاده کند. همچنین از میزبانی رقابت های مهم ورزشی در دو سال آینده محروم است.

با این حال CAS به ورزشکاران روس که در استفاده از مواد نیروزا نقشی نداشته و یا دوپینگ سازماندهی شده هم تیمی های خود را مخفی ننموده اند، اجازه داد به صورت مستقل در رقابت های دنیای و المپیک شرکت نمایند. البته روسیه پیروز شد دادگاه داوری ورزش را قانع کند که ورزشکاران شرکت نماینده در این بازی ها بتوانند روی لباس های خود دست کم نام روسیه و آرم کمیته ملی المپیک این کشور را حک نمایند.

دادگاه داوری ورزش در حکم خود رای پیشین آژانس دنیای مبارزه با دوپینگ که روسیه را برای چهار سال محروم نموده بود نصف کرد و محرومیت این کشور را به دو سال کاهش داد. وادا دلیل اصلی محرومیت چهارساله را حمایت دولت روسیه از دوپینگ ساختاری قهرمانان و ورزشکاران المپیکی و مخفی کاری عنوان نموده بود.

والیبال روسیه ازجمله ورزش های این کشور است که در آن دوپینگ سازمان یافته نقش و نماینده نداشت.

روسیه در سال 2018 از سوی فدراسیون دنیای والیبال به عنوان میزبان مسابقات قهرمانی مردان دنیا در سال 2022 انتخاب شده بود که این میزبانی طی دو سال اخیر تحت تاثیر قضایای مربوط به دوپینگ در این کشور به مخاطره افتاده بود. اما اکنون با تایید وادا و اعلام فدراسیون دنیای میزبانی روسیه رسمی و قطعی شده است.

به این ترتیب مسابقات قهرمانی مردان دنیا با شرکت 24 تیم از تاریخ 4 لغایت 21 شهریور 1401 در 10 شهر روسیه (مسکو، سن پطرزبورگ، اوفا، کالینینگراد، کازان، کمروف، کراسنویارک، نوووسیبریسک، یاروسلاو، یکاترینبورگ-بلگورود، شهر رزرو) برگزار خواهد شد.

حضور روسیه به عنوان میزبان و لهستان به عنوان قهرمان دوره گذشته در این رقابت ها قطعی است و 22 تیم دیگر از معبر مسابقات انتخابی به روسیه خواهند رسید.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 13 تیر 1400 بروزرسانی: 13 تیر 1400 گردآورنده: miniset.ir شناسه مطلب: 1647

به "میزبانی روسیه برای مسابقات والیبال قهرمانی دنیا قطعی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میزبانی روسیه برای مسابقات والیبال قهرمانی دنیا قطعی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید