نخستین همایش بین المللی اتحادیه مالی اوراسیا در انزلی شروع شد

به گزارش مینی ست، به گزارش خبرنگاران، دبیر کمیته اجرایی همایش بین المللی اتحادیه مالی اوراسیا صبح سه شنبه در این همایش با اشاره به اینکه مناطق می توانند محور توسعه همکاری با اعضای اوراسیا قرار گیرند، اظهار کرد: ایجاد فرصت های جدید صادراتی و تحقق شاخص های اقتصاد مقاومتی در سال جهش فراوری از مهم ترین محورها و اهداف برگزاری این همایش است.

نخستین همایش بین المللی اتحادیه مالی اوراسیا در انزلی شروع شد

مجید فاتحی در ادامه آنالیز و معرفی راهکارهای برون رفت از بعضی مسائل پیش روی توسعه همکاری ها و صادرات محصولات تولیدی بخش خصوصی ایران به کشورهای اتحادیه مالی اوراسیا یکی از مهمترین اهداف برگزاری این همایش علمی بین المللی عنوان نمود و اضافه نمود: موافقتنامه تعرفه ترجیحی در حال انجام با اتحادیه مالی اوراسیا را فرصت خوبی برای افزایش همکاری های منطقه ای کشور به عنوان الگوی مناسبی از منطقه گرایی در قالب بند دوازدهم اقتصاد مقاومتی است.

وی با اشاره به فرصت های همکاری در حوزه های ترانزیت منطقه ای و فرامنطقه با کشورهای حوزه اوراسیا، اضافه نمود: دیگر محور مورد توجه در همایش آنالیز مسائل فعالین مالی و صادرکنندگان ایرانی در ارتباط با ترانزیت کالا به کشورهای کریدور شمال-جنوب و کریدور چین-قزاقستان-ایران است.

فاتحی ادامه داد: بر این اساس در پنل های تخصصی این همایش با حضور فعالان مالی و مسئولان اجرایی مرتبط در ایران و کشورهای عضو اوراسیا، راهکارهای توسعه مناسبات مالی، در قالب یک نقشه راه، در اختیار مقامات مسئول قرار می گیرد.

وی با تأکید بر موقعیت ژئوپلیتیک خاص ایران به عنوان چهار راه مواصلاتی چندین قاره، توضیح داد: افزایش بازارهای صادراتی ایران اصلی ترین فرصت اتحادیه مالی اوراسیا در اقتصاد ملی است که با آشنایی و رعایت استانداردهای کشورهای مقصد قابل تحقق است.

گفتنی است این همایش با حفظ پروتکل های بهداشتی به صورت محدود و با تکنولوژی ویدئوکنفرانس با مشارکت اساتید داخلی و خارجی و مقامات ایرانی و خارجی در مرکز همایش های بین المللی منطقه آزاد انزلی شروع بکار نموده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 27 آذر 1399 بروزرسانی: 27 آذر 1399 گردآورنده: miniset.ir شناسه مطلب: 1282

به "نخستین همایش بین المللی اتحادیه مالی اوراسیا در انزلی شروع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخستین همایش بین المللی اتحادیه مالی اوراسیا در انزلی شروع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید