چمنیان: از دستاوردهای کی روش در تیم های پایه استفاده می کنیم

به گزارش مینی ست، سرمربی تیم ملی فوتبال نوجوانان می گوید علاقه مند است از برنامه های تاکتیکی و روش های کاری کارلوس کی روش استفاده کند و از برگزاری جلسات هم اندیشی با او استقبال می نماید.

چمنیان: از دستاوردهای کی روش در تیم های پایه استفاده می کنیم

عباس چمنیان در گفت وگو با خبرنگاران، درباره برنامه ریزی برای تیم ملی نوجوانان فوتبال ایران که قرار است شهریور سال 96 در مسابقه های جام جهانی هند شرکت کند، اظهار کرد: اول از همه می خواهم از توجه رسانه ها و جامعه به تیم ملی نوجوانان تشکر کنم. بعد از سرانجام مسابقه ها و نایب قهرمانی ایران توجه مردم و رسانه ها به سمت ما جلب شد. هرچقدر ما عملکرد مطلوبی داشته باشیم طرفداران هم به ما توجه خواهند کرد.

او افزود: پیروزیت در جام جهانی و کسب نتایج مطلوب چنین بازخوردی را خواهد داشت. نوجوانان ما می توانند با پیروزیت در این مسابقه ها و رشد روزافزون آینده خوبی را برای فوتبال ایران بسازند. اولین هدف ما در این حوزه باید پیشرفت بازیکنان باشد. این بازیکنان ثابت کردند که چقدر مستعد پیشرفت هستند. اگر بازیکنان نوجوان مان را راهنمایی کنیم آن ها می توانند تا سال های سال در فوتبال آسیا آقایی نمایند. پیشرفت نوجوانان هدف بزرگی است که نباید فدای نتایج مطلوب در جام جهانی گردد. ما می توانیم در جام ملت ها و جام جهانی پیروز شویم اما آینده خوبی نداشته باشیم.

سرمربی تیم ملی فوتبال نوجوانان گفت: از روزی که ویتنام را شکست دادیم و حضور ما در جام جهانی مسجل شد، به فکر برنامه ریزی برای حضور در این مسابقه ها بودیم. رییس فدراسیون فوتبال، کمیته جوانان و فنی، مشغول آماده سازی و برنامه ریزی برای این تیم هستند. البته برنامه ریزی ما شروع شده و صحبت هایی را با فریدون معینی داشته ایم. در مدت زمانی که به ایران برگشتیم، نکات و مواردی را برای بهبود وضعیت تیم ملی در نظر گرفتیم. بخشی از این برنامه ها را مکتوب کردیم و بخشی نیز در ذهن مان است. ما احتیاجمند اردوهای تدارکاتی هستیم که آن ها را پیگیری می کنیم. خود من و حسین مرادی سرپرست تیم ملی در کوشش هستیم که هرچه زودتر کارمان را شروع کنیم.

چمنیان با بیان اینکه اولین اردوی این تیم در آبان ماه خواهد بود، اضافه نمود: پیش بینی ما به گونه ای است که هرچه زودتر بازیکنان کنار هم جمع شوند و با توجه به اینکه این بازیکنان تغییرپذیر هستند، می خواهیم آن ها را در شرایط فعلی حفظ کنیم و حتی موجب پیشرفت شان شویم. طبق برنامه فدراسیون فوتبال و کمیته جوانان، برای استعدادیابی پیش می رویم و می خواهیم بازیکنانی را که تا به حال دیده نشده اند و یا در این مدت زمان پیشرفت نموده اند را به تیم ملی اضافه کنیم. البته بازیکنان حاضر در جام ملت ها همچنان در تیم خواهند بود.

او گفت: امیدوارم روند خوبی برای پیروزیت تیم ملی فوتبال نوجوانان طی گردد. ما نقطه نظرات را می شنویم و مانند گذشته در خدمت فدراسیون فوتبال هستیم. هیچ پیشرفتی بدون حمایت مردم و رسانه ها ممکن نیست و در طول مسابقه های قهرمانی فوتبال آسیا حمایت مردم، انگیزه بازیکنان را افزایش داد.

سرمربی تیم ملی فوتبال نوجوانان در پاسخ به این سوال که آیا قرارداد او به سرانجام رسیده و یا تا سرانجام جام جهانی در تیم ملی خواهد بود، گفت: معمولا قرارداد مربیان در تیم های ملی پایه به گونه ای است که تا سرانجام یک تورنمنت با آن ها همکاری می نمایند و در صورت پیروزیت به آن ادامه می دهند. برنامه ریزی ما تا بعد از جام جهانی است. از روزی که از هندوستان بازگشتیم در مشهد به سر می برم و هنوز فرصت حضور در تهران را نداشته ام. به زودی جلسه ای را در تهران با تاج و ساکت خواهیم داشت و برنامه ها را تبیین می کنیم.

چمنیان با اشاره به برنامه ریزی فدراسیون فوتبال برای تدارک یک جشن فوتبالی برای استقبال از قهرمانان فوتسال و فوتبال نوجوانان افزود: بهترین پاداش و دستاورد برای تیم ملی نوجوانان توجه رسانه ها و مردم بود. تا جایی که می دانم فدراسیون فوتبال قصد برگزاری یک جشن را دارد تا در قالب آن از بازیکنان فوتبال و فوتسال نوجوانان تقدیر کند. امیدوارم تا آن موقع تیم ملی جوانان هم مجوز حضور در جام جهانی را به دست بیاورد.

او همچنین در واکنش به اینکه در مدت زمان اخیر و طبق هماهنگی های اجرا شده کارلوس کی روش به عنوان سرمربی تیم ملی بزرگسالان عملکرد تیم های پایه را زیر نظر داشته و جلسات هم اندیشی را با امیرحسین پیروانی برگزار نموده و اینکه آیا او هم قصد برگزاری جلسات هم اندیشی با کارلوس کی روش را دارد تاکید نمود: ایده آل ترین برنامه برای فوتبال یک کشور این است که تمام رده های سنی هماهنگ باشند. صادقانه بگویم که از برگزاری چنین جلساتی استقبال می کنم و علاقه مندم از اندیشه های کارلوس کی روش استفاده کنم. ما به تفکرات او احتیاج داریم. می توانیم از دستاوردهای کی روش در رده های پایه استفاده کنیم. تاکنون به صورت غیر مستقیم و به وسیله کمیته فنی از اندیشه های او باخبر شده ایم اما برگزاری این جلسات می تواند بیش از این به ما یاری کند. خیلی علاقه مندیم ما هم تمرین های مشترکی با تیم ملی بزرگسالان داشته باشیم و از متدها و روش های آن ها پیروی کنیم.

چمنیان در سرانجام تاکید نمود: خبرنگاران نخستین رسانه ای است که پس از بازگشت ما به ایران پیگیر وضعیت تیم ملی نوجوانان شده است. خیلی مهم است که مردم و رسانه ها ما را فراموش ننمایند و حمایت های آن ها به صورت مقطعی نباشد. کوشش می کنیم در مدت زمان پیش رو اردوهای متعددی را داشته باشیم حتی اگر این اردوها در زمان های بسیار کوتاهی باشد چرا که موجب هماهنگی هرچه بیشتر بازیکنان می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: miniset.ir شناسه مطلب: 563

به "چمنیان: از دستاوردهای کی روش در تیم های پایه استفاده می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چمنیان: از دستاوردهای کی روش در تیم های پایه استفاده می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید