چگونه از گیاهان آپارتمانی مراقبت کنیم؟

به گزارش مینی ست، سنسور Smartyplants به مالک گلدان اطلاعات دقیقی درباره مقدار رطوبت خاک گیاه آپارتمانی و زمانی که باید آنها را آبیاری نموده یا مواد مغذی به گیاه برسانند، ارائه می نماید.

چگونه از گیاهان آپارتمانی مراقبت کنیم؟

غزال زیاری: پاسخ افراد مختلف به این سؤال که زنده نگاه داشتن و مراقبت از گیاهان آپارتمانی چقدر سخت است؟ بستگی به فردی دارد که این سؤال را از او می پرسید.

اخیراً دستگاهی طراحی شده است که می تواند در این زمینه یاری حال باشد. این دستگاه Smartyplants نام دارد و درواقع نوعی حسگر است که می تواند انواع اطلاعات مربوط به گیاه خانگی تان را مستقیماً به گوشی هوشمندتان ارسال کند.

این دستگاه چه می نماید؟

ایده اصلی ساخت این سنسور ساده است. کافی است سنسور را در خاک گیاه آپارتمانی خود قرار دهید؛ این سنسور همه اطلاعات، از سلامتی و اندازه رطوبت خاک گرفته تا اطلاعاتی در خصوص سطوح نور، دما و رطوبت را در اختیارتان قرار می دهد. اگر واقعاً نمی دانید که چطور باید با گیاهتان رفتار کنید، بهره گیری از این دستگاه، راهی عالی برای نگهداری ایده آل از گیاهتان را در اختیار شما قرار می دهد.

اما چرا ما برای نگهداری از گیاهان آپارتمانی مان، به وسایلی مثل Smartyplants احتیاج داریم؟

بعضی افراد به خوبی می توانند حال و احوال گیاهان آپارتمانی شان را تشخیص دهند و خیلی خوب از گیاهان شان مراقبت می نمایند ولی بسیاری از افراد، در این کار مهارتی ندارند. فقط در انگلستان سالانه بیش از 38 میلیون گیاه آپارتمانی از بین می روند که آمار عجیبی است؛ از همین رو ایده ساخت Smartyplants مطرح شده تا با نگهداری و مراقبت از این گیاهان، زندگی را برای گیاهان و مردم آسان تر نمایند.

کم آبی یا پرآبی به گیاهان آپارتمانی آسیب زیادی رسانده و حتی آن ها را از بین می برد و طبق اعلام این کمپانی، این سنسور درباره اندازه آبیاری بیش ازحد و کم آبی گیاه، هشدار می دهد.

این سنسور به مالک گلدان اطلاعات دقیقی درباره اندازه رطوبت خاک گیاه آپارتمانی و زمانی که باید آنها را آبیاری نموده یا مواد مغذی به گیاه برسانند، ارائه می نماید.

طبق اعلام مسئولان این کمپانی، این دستگاه علاوه بر آنالیز شرایط گیاهان آپارتمانی، این امکان را برای افراد فراهم می نماید تا با دوستانشان در ارتباط باشند و آن ها را به سیستم هوشمند خانه خود اضافه نمایند و در صورت احتیاج، اطلاعات بیشتری درباره مراقبت از گیاهانتان کسب نمایند. درعین حال این دستگاه به شما یاری می نماید تا گیاهان مناسب برای محیط خانه تان را بیابید.

در شرایطی که گیاهان آپارتمانی دستکاری شده ژنتیکی به تمیز کردن هوای خانه یاری می نمایند، تهیه گیاه آپارتمانی مناسبی برای خانه تان، به شما یاری خواهد نمود تا بدون احتیاج به خرید دستگاه تصفیه هوا، هوای تمیزتر و دل پذیرتری در خانه داشته باشید.

منبع: bgr

54321

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 17 تیر 1403 بروزرسانی: 17 تیر 1403 گردآورنده: miniset.ir شناسه مطلب: 2271

به "چگونه از گیاهان آپارتمانی مراقبت کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه از گیاهان آپارتمانی مراقبت کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید