چین با عبور از آلمان به دومین کشور صادرکننده خودرو تبدیل شد (تور آلمان)

به گزارش مینی ست، صنعت خودروی چین با سرعت بسیار بالایی در مسیر رشد و پیشرفت قرار گرفته است. برند های داخلی این کشور حالا در پی سهم خواهی از بازار های بین المللی هستند و می خواهند در سایر کشور ها نیز محصولات خود را عرضه نمایند. نگاهی به آمار های موجود نشان می دهد مقدار صادرات خودروی چین در سال 2022 در مقایسه با سال 2021 افزایش چشمگیری داشته و 54 درصد رشد نموده است. این رشد قابل توجه چین را در رتبه دوم جدول بزرگ ترین صادرنمایندگان خودروی جهان قرار می دهد.

چین با عبور از آلمان به دومین کشور صادرکننده خودرو تبدیل شد (تور آلمان)

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ آلمان دیدن کنید.

مقدار صادرات خودروی چین در سال 2022 در مقایسه با سال 2021 افزایش چشمگیری داشته و 54 درصد رشد نموده است.

صنعت خودروی چین با سرعت بسیار بالایی در مسیر رشد و پیشرفت قرار گرفته است. برند های داخلی این کشور حالا در پی سهم خواهی از بازار های بین المللی هستند و می خواهند در سایر کشور ها نیز محصولات خود را عرضه نمایند.

نگاهی به آمار های موجود نشان می دهد مقدار صادرات خودروی چین در سال 2022 در مقایسه با سال 2021 افزایش چشمگیری داشته و 54 درصد رشد نموده است. این رشد قابل توجه چین را در رتبه دوم جدول بزرگ ترین صادرنمایندگان خودروی دنیا قرار می دهد.

صادرات 3.11 میلیون خودرو از چین در سال 2022

طبق آمار انجمن خودروسازان چین، این کشور در سال گذشته 3.11 میلیون خودرو به سایر کشور ها صادر نموده است. این رقم برای آلمان برابر با 2.61 میلیون دستگاه بوده که در مقایسه با سال 2021 معادل 10 درصد رشد می گردد.

حتماً خواهید پرسید رتبه اول در اختیار کدام کشور است؟ در پاسخ باید گفت ژاپن. هرچند هنوز آمار مربوط به تعداد خودرو های صادراتی ژاپن در کل سال 2022 موجود نیست، اما در جریان 11 ماه خودروسازان این کشور پیروز به صادرات بیش از 3.2 میلیون خودرو شده اند.

نکته تأمل برانگیز اینکه آمار خودرو های صادراتی ژاپن در سال 2022، نسبت به سال 2021 به احتمال خیلی قوی افت شدیدی دارد. این کشور در سال 2021 پیروز به صادرات 3.82 میلیون خودرو به بازار های بین المللی شده بود؛ بنابراین بعید است با انتشار آمار مربوط به ماه دسامبر، اختلاف تقریباً 600 هزار دستگاهی جبران گردد.

چین در تعقیب ژاپن

افت صادرات خودرو های ژاپنی از یک سو و رشد پرشتاب صادرات خودرو های چینی از سوی دیگر، نشان می دهد جایگاه این دو کشور به زودی در جدول عوض خواهد شد. با ادامه این روند، مسلماً در سال های پیش رو چین عنوان بزرگ ترین صادرنماینده خودروی دنیا را از آن خود خواهد نمود.

آن طور که شرکت کارگزاری خدمات مالی Citic Securities پیش بینی می نماید، مقدار صادرات خودرو از چین تا سال 2030 به 5.5 میلیون دستگاه خواهد رسید. این شرکت معتقد است از رقم مذکور 2.5 میلیون دستگاه به پیشرانه الکتریکی مجهز خواهد بود.

خودروسازان چینی در مقطع کنونی روی کشور های جنوب آسیا و بازار های در حال توسعه تمرکز نموده اند. به بیان دیگر، هنوز خبری از حضور پررنگ برند های چینی در کشور های پیشرفته نیست.

شاید بدانید چین در زمینه خودرو های الکتریکی پیشرو است و بی وای دی (BYD) جزو سازندگان بزرگ این دست از وسایل نقلیه محسوب می گردد. براساس آمار، این شرکت در سه ماهه دوم سال 2022 با عبور از تسلا، عنوان بزرگ ترین سازنده خودرو های برقی را از آن خود کرد. این کمپانی محصولات خود را در کشور هایی مثل نروژ، سنگاپور، برزیل و هند عرضه می نماید.

لازم به ذکر است خودروسازان چینی بخش اعظمی از بازار داخلی را تصاحب نموده اند؛ به طوری که حدود 85 درصد از بازار خودرو های برقی در اختیار آن هاست. وجود نزدیک به 200 برند تولیدنماینده خودرو های برقی، نقشی کلیدی در این امر دارد.

منبع: دیجیاتو

منبع: فرادید
انتشار: 29 دی 1401 بروزرسانی: 29 دی 1401 گردآورنده: miniset.ir شناسه مطلب: 2152

به "چین با عبور از آلمان به دومین کشور صادرکننده خودرو تبدیل شد (تور آلمان)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین با عبور از آلمان به دومین کشور صادرکننده خودرو تبدیل شد (تور آلمان)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید