کشتی فرنگی قهرمانی جهان؛ شانس مدال برای 3 ایرانی زنده شد

به گزارش مینی ست، تهران (پانا) - سه نماینده کشورمان در 4 وزن نخست رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی جهان، امشب برای کسب مدال برنز به روی تشک می فرایند.

کشتی فرنگی قهرمانی جهان؛ شانس مدال برای 3 ایرانی زنده شد

به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، در خاتمه مسابقات مقدماتی چهار وزن نخست رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی جهان، محمدرضا مختاری در وزن 72 کیلوگرم، محمدعلی گرایی در وزن 77 کیلوگرم و پژمان پشتام در وزن 82 کیلوگرم به دیدار رده بندی راه یافتند و از ساعت 19:30 امشب برای کسب مدال برنز به روی تشک می فرایند.

نتایج کشتی گیران کشورمان در چهار وزن نخست به شرح زیر است:

در وزن 55 کیلوگرم: سجاد عباس پور در دور نخست با نتیجه با نتیجه 10 بر 1 مغلوب مکس نوری از آمریکا شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در مرحله یک چهارم نهایی، نماینده کشورمان از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن 72 کیلوگرم محمدرضا مختاری در دور نخست با نتیجه 9 بر صفر کریستوف بورگر از اتریش را از پیش رو برداشت. وی در دور بعد جی یول لی از کره جنوبی را با نتیجه 12 بر 2 مغلوب کرد. وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه 9 بر صفر اولوو غنی زاده از آذربایجان را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. مختاری در این مرحله با نتیجه 10 بر 6 مغلوب مالخاز آمویان دارنده مدال نقره اروپا از ارمنستان شد و به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار به مصاف کریستوپاس اسلیوا از لیتوانی می رود.

در وزن 77 کیلوگرم محمدعلی گرایی در دور اول با نتیجه 6 بر 1 آیک مناتساکانیان دارنده مدال برنز جهان از بلغارستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد به گلا بولکوادزه قهرمان زیر 23 سال جهان از گرجستان را هم با نتیجه 6 بر 1 شکست داد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. گرایی در این مرحله مقابل رومن ولاسوف قهرمان جهان و المپیک از روسیه با نتیجه 10 بر یک باخت و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال، گرایی به گروه بازنده ها رفت. وی در این گروه مقابل تمرلان شادوکایف از قزاقستان با نتیجه 9 بر صفر به پیروزی دست یافت و به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار به مصاف تاماس لوای از مجارستان قرار می گیرد.

در وزن 82 کیلوگرم: پژمان پشتام در دور نخست با نتیجه 4 بر 3 سینگ هارپریت از هند را مغلوب کرد. وی در دور بعد طارق عبدالسلام شبلی محمد از بلغارستان را با نتیجه 7 بر 2 از پیش رو برداشت و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. پشتام در این مرحله با نتیجه 3 بر 1 از سد رادیک کولی اف دارنده مدال نقره جهان از بلاروس گذشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه 5 بر 2 مغلوب برهان آکبوداک از ترکیه شد و به دیدار رده بندی رفت. حریف وی در این دیدار لازو زابو از مجارستان است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 30 مهر 1400 بروزرسانی: 30 مهر 1400 گردآورنده: miniset.ir شناسه مطلب: 1794

به "کشتی فرنگی قهرمانی جهان؛ شانس مدال برای 3 ایرانی زنده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشتی فرنگی قهرمانی جهان؛ شانس مدال برای 3 ایرانی زنده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید