کلاف سردرگم در پرونده بازیکن گابنی، استیناف معادلات را بر هم زد

به گزارش مینی ست، به گزارش خبرنگاران، یکی از جنجالی ترین پرونده هایی که در یک یا حتی دو دهه اخیر سر از کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال در آورد، بی تردید پرونده مربوط به بازیکن غیر مجاز و گابنی بود که تیم گل گهر از آن استفاده نموده تا با حکم کمیته انضباطی نتیجه 3 بازی این تیم مقابل استقلال، سپاهان و پیکان تغییر نموده و 7 امتیاز از گل گهر کسر و به حساب این 3 تیم ریخته گردد.

کلاف سردرگم در پرونده بازیکن گابنی، استیناف معادلات را بر هم زد

این پرونده از آنجایی ابعاد گسترده تری به خود گرفت که به جز گل گهر که مستقیماً یک طرف پرونده قرار داشت و به رای اعتراض کرد، یک طرف دیگر به نام پرسپولیس هم به آن اضافه شد. پرسپولیسی ها در حالی به مدعیان این پرونده اضافه شدند که نه شاکی بودند و نه متشاکی و به صورت رسمی هیچ نقشی در این پرونده نداشتند؛ با این وجود آنها نیز جبهه ای سنگین بر علیه رای کمیته انضباطی باز نموده تا فشار افکار عمومی نیز در سرنوشت نهایی این پرونده بی تاثیر نباشد.

پایان با گذشت مدت نسبتاً زیادی از رای کمیته انضباطی، روز گذشته کمیته استیناف در حالی برای صدور رای نهایی تشکیل جلسه داد که پیش از آن شائبه هایی در مورد رای نهایی ایجاد شده بود و دخیل شدن احساسات! بعضی از افراد تاثیرگذار در حوزه رسانه نیز بر این شائبه ها اضافه نمود تا جایی که باشگاه های ذینفع در این پرونده بلافاصله به احساسات رسانه ای واکنش نشان داده و آن را فضا سازی برای تغییر رای جنجالی دانستند.

یکی از احتمالات پررنگ که در محافل فوتبالی به شکل حدس مطرح شد و حتی باشگاه های ذینفع نیز به آن فکر می کردند، کسر امتیازات اضافه شده به 3 باشگاه شاکی و عدم بازگشت این امتیازات به گل گهر است. یکی دیگر از احتمالات نیز بازگشت کامل امتیازات به تیم گل گهر بود.

جلسه کمیته استیناف در حالی برگزار گردید که یکی از اعضای آن به دلیل ابتلا به کرونا در این نشست غیبت داشت تا جلسه مهم بدون حضور همه اعضا تشکیل گردد.

ماحصل نشست کمیته استیناف استعلام های تازه از بعضی نهادهای مربوطه و دعوت از یکسری افراد تازه مرتبط به این پرونده و تحقیقات مستقیم از آنها شد تا پس از تکمیل شدن اطلاعات این پرونده، کمیته استیناف در جلسه ای که تمام اعضای آن حضور دارند نسبت به این پرونده جنجالی تصمیم گیری کند.

در حالی که حدس های متفاوتی در مورد رای کمیته استیناف مربوط به این پرونده اجرا شده بود، استینافی ها با نوع تصمیم گیری همه معادلات را بر هم زدند تا تعیین گردد همه احساسات هم درست نیست.

با اینکه گروهی هم معتقدند فشار افکار عمومی باعث عقب نشینی استیناف شد تا آنها رای متفاوتی نسبت به رای قبلی کمیته انضباطی صادر نکنند، اما دلیل هرچه بود، معلول آن شد فعلاً هیچ تصمیم تازه ای در مورد این پرونده گرفته نشد و صدور رای نهایی از سوی کمیته استیناف به تعویق افتاد؛ تا این پرونده جنجالی همچنان مفتوح باشد.

اریک باگوناما بازیکن گابنی در صحنه ای از ملاقات گل گهر-استقلال

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 3 خرداد 1401 بروزرسانی: 3 خرداد 1401 گردآورنده: miniset.ir شناسه مطلب: 2000

به "کلاف سردرگم در پرونده بازیکن گابنی، استیناف معادلات را بر هم زد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کلاف سردرگم در پرونده بازیکن گابنی، استیناف معادلات را بر هم زد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید