اشتباهات رایج آقایان در لباس پوشیدن

خبرنگاران - ترجمه از پردیس بختیاری: همه آقایان دوست دارند خوش تیپ باشند و با استایل شان جلب توجه نمایند اما بعضی از آن ها از اصول لباس پوشیدن بی خبرند و با رعایت نکردن بعضی نکات تیپ شان را خراب می نمایند. در ادامه اشتباهاتی را که آقایان در لباس پوشیدن مرتکب می شوند برایتان آورده ایم. با رعایت کردن این نکات می توانید با جذابیت تان در هر جمعی بدرخشید.

اشتباهات رایج آقایان در لباس پوشیدن

جوراب سفید

حتما شما هم زمانی که کشوی جوراب هایتان را باز می کنید، با تعداد زیادی جوراب سفید روبرو می شوید. اما چرا ما جوراب های سفیدمان را به اندازه جوراب های رنگی یا حتی مشکی دوست نداریم؟ به این دلیل که جوراب های سفید زود کهنه می شوند بر ظاهرمان تلثیر منفی می گذارند. اما گاهی وقت ها که ما جورابی مناسب لباس مان پیدا نمی کنیم، به سراغ جوراب سفید می رویم، در حالی که اشتباه است. جوراب سفید ممکن است با کفش کتانی و تیپ اسپورت شما جور در آید اما به هیچ وجه انتخاب مناسبی برای کت و شلوارتان نخواهد بود. به جای آن جوراب هایی به رنگ مشکی کلاسیک یا قهوه ای به پا کنید. حتی اگر می خواهید به ظاهرتان کمی تنوع دهید، جوراب های رنگی و طرح دار بهتر از جوراب سفید خواهند بود.

شلوار خیلی بلند

یکی دیگر از چیزهایی که باید در ظاهرتان بدان توجه کنید، قد شلوارتان است. اگر قد شلوارتان بلندتر از پاهایتان باشد، قد شما کوتاه تر و استایل تان شلخته به نظر خواهد رسید. پیشنهاد ما این است که شلواری انتخاب کنید که درست روی کفش تان قرار گیرد. لازم نیست شلواری که می خرید حتما سایز پاهایتان باشد، شما می توانید به یاری یک خیاط آن را به اندازه دلخواه تان کوتاه کنید.

آستین بلند کت

شاید هنگام انتخاب کت، به تنها چیزی که دقت می کنید، مدل یقه یا حتی تنگی و گشادی کت باشد، اما یکی دیگر از چیزهایی که باید به آن توجه کنید، قد آستین هایتان است. آستین کت باید به گونه ای باشد که بالای مچ دست تان قرار بگیرد طوری که یک سانت از آستین پیرهن تان معین باشد. حتی اگر کت مناسب تان را پیدا نکردید، باز هم می توانید از خیاط برای کوتاه کردن آستین تان یاری بگیرید.

دکمه های باز پیراهن

اگر کراوات ندارید، باز کردن دکمه آخر پیراهن تان می تواند استایل بهتری به شما دهد البته نباید در این کار زیاده روی کنید. یعنی باز کردن بیش از دو دکمه پیراهن نه تنها شما را جذاب تر نمی کند، بلکه بیش از باقی لباس هایتان به چشم آمده و توی ذوق می زند. بنابراین تمام زحمات تان را با باز کردن یک دکمه پیراهن هدر ندهید.

پیراهن گشاد

پیراهنی که شما به تن می کنید باید فیت تن تان باشد. پوشیدن پیراهن گشاد شما را چاق تر نشان می دهد. در واقع پیراهن سایز تن تان، نباید در قسمت یقه بیش از 2 انگشت فضای خالی داشته باشد. بنابراین اگر شانه لباس تان افتاده به نظر آید یا این که پیراهن تان در قسمت کمر از شلوار بیرون بزند، بدانید که باید لباسی با سایز کوچک تر بخرید.

بستن تمام دکمه های کت

درست است که روی کت شما دکمه های زیادی قرار گرفته، اما این بدان معنی نیست که باید تمام آنها را ببندید. در این مواقع، دکمه آخر لباس تان را باز بگذارید تا بتوانید به راحتی دست و بدن تان را تکان دهید. نه تنها برای شما، بلکه برای ما هم این سوال بوجود آمده که اصلا چرا دکمه ای که هیچ استفاده ای نمی گردد را روی کت قرار می دهند؟! شاید بهتر است که بعضی از سوال ها بی جواب بماند.

بیرون آوردن پیراهن از شلوار

بعضی از آقایان به این که پیراهن شان را درون شلوارشان بگذارند، علاقه ای ندارند. از آنجا که این مدل پیراهن ها بلند طراحی شده، بیرون انداختن آنها از شلوار، ظاهر زیبایی نخواهد داشت. در واقع شما جز این که با شلوار پارچه ای، پیراهن تان را درون شلوار بگذارید، چاره دیگری ندارید. اگر واقعا دوست ندارید که آن را در شلوارتان قرار دهید، بهتر است که از پیراهن هایی با قد کوتاه تر یا حتی تی شرت بهره ببرید.

نشان دادن زیرپوش

همانطور که از نامش پیداست، لباس زیر نباید معین باشد. اگر شما دکمه های پیراهن تان را باز گذاشته اید یا حتی پیراهنی با یقه v به تن نموده اید، حواس تان باشد که زیرپوش تان معین نگردد. در این صورت کل استایل تان را زیر سوال می برید.

یقه پیراهن برگشته

هنگام پوشیدن پیراهن، به یقه آن دقت کنید. یقه لباس تان باید صاف باشد به طوری که انتهای آن به کت تان برسد. حتما شما هم می دانید که داخل یقه پیراهن، فلز باریکی قرار گرفته که موجب می گردد یقه لباس شما به حالت صاف بایستد. بنابراین اگر احساس کردید که کمی کج یا حالت دار شده، به یاری تغییر فرم فلز، آن را در جای درست قرار دهید. شستن بیش از حد لباس، می تواند یکی از دلایل کج شدن یقه پیراهن باشد، از این رو بهتر است که آن را در ماشین لباس شویی نیاندازید و خودتان در صورت احتیاج آن را با دست بشویید.

قد کوتاه/بلند کراوات

قد کراوات یکی از نکاتی ست که می تواند روی استایل تان تاثیر زیادی بگذارد. اما چه قدی برای کراوات تان مناسب است؟ قد کراوات شما باید تا روی کمربندتان بیاید. بالا یا پایین تر از آن، ظاهر شما را نامتناسب نشان می دهد. بنابراین قبل از گره زدن، به قد آن نیز توجه کنید.

کراوات پهن

اگر سالهاست که به کمد لباس هایتان دست نزده اید، بهتر است که دست به کار شوید. کراوات های پهن در دنیای مد و فشن امروز جایی ندارند، از این رو بهتر است که دور آنها را خط بکشید. بهترین پهنا برای کراوات 5.7 تا 8.2 می باشد. برای انتخاب بهترین سایز کراوات باید به فرم اندام تان نیز دقت کنید. کراوات های مختلف را امتحان کنید تا ببینید کدامیک بیش از همه به شما می آید.

مدل گیره کراوات

گیره کراوات اکسسوری جذابی ست به شرط آن که درست انتخاب گردد. چیزی که باید قبل از انتخاب این اکسسوری در نظر بگیرد، قد آن است. در واقع قد آن نباید از قد کراوات تان بلندتر باشد. 3.8 تا 6.3 سانتی متر اندازه مناسبی خواهد بود که تقریبا برای هر کراواتی قابل استفاده است.

پس از انتخاب اندازه مناسب گیره کراوات، باید محل قرار دریافت آن را بدانید. معمولا این اکسسوری بین دکمه های سوم و چهارم پیراهن قرار می گیرد. بالاتر یا پایین تر زدن آن دیگر یاریی به ثابت نگه داشتن کراوات نمی کند. بنابراین به محل قرارگیری آن نیز دقت کنید.

ست بیش از حد

درست است که ست کردن جذاب است، اما در این کار هم نباید افراط کرد. به عنوان مثال اگر شما کراوات و دستمال جیبی تان را هر دو به یک شکل انتخاب کنید، هیچ جذابیتی نخواهد داشت. پیشنهاد ما این است که این دو اکسسوری را با هم استفاده نکنید، در صورت استفاده هم سعی کنید که یکی را ساده و دیگری را طرحدار انتخاب کنید تا شلوغی آن خیلی توی ذوق نزند.

منبع: ties

منبع: برترین ها

به "اشتباهات رایج آقایان در لباس پوشیدن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اشتباهات رایج آقایان در لباس پوشیدن"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید