اعترافات پدر و مادر بابک خرمدین: از قتل فرزندانمان پشیمان نیستیم

به گزارش مینی ست، تهران (پانا) - پدر و مادر بابک خرمدین جزئیات بیشتری را از علت به قتل رساندن فرزندشان تشریح کردند.

اعترافات پدر و مادر بابک خرمدین: از قتل فرزندانمان پشیمان نیستیم

به گزارش میزان، چند روز پیش بود که بدن مثله شده بابک خرمدین، کارگردان سینما، در سطل های زباله شهرک اکباتان پیدا شد؛ در تحقیقات اولیه، پدر و مادر این کارگردان دستگیر شدند و به قتل اعتراف کردند.

اما این خاتمه ماجرا نبود؛ امروز محمد شهرکمک سرپرست دادسرای جنایی تهران گفت که پدر و مادر خرمدین اعتراف کردند که داماد و دختر خانواده را در سال های 1390 و 1397 را به همان روش به قتل رساندند.

پدر بابک خرمدین در مورد انگیزه قتل این 3 نفر گفت: بابک، دختر و دامادم دچار فساد اخلاقی بودند هر سه نفر دارای فساد اخلاقی بودند و برای همین از اینکه آن ها را به قتل رساندم ذره ای وجدانم ناراحت نیست و بابت این موضوع بسیار شاد و شاد هستم.

او در پاسخ به این سوال که اگر این 3 نفر مسائلی را برای شما ایجاد کردند از پلیس درخواست کمک نکردید، اضافه کرد: با همفکری با همسرم به این نتیجه رسیدم که برای جلوگیری از آبروریزی خانوادگی با کسی این فساد های اخلاقی را مطرح نکنیم.

خرمدین در ادامه در اظهاراتی عجیب گفت اگر از زندان آزاد شود ممکن است افشین و آذر دو فرزند دیگرش را هم به قتل برساند.

مادر بابک خرمدین در پاسخ به برخی مطالبی که در شبکه های اجتماعی مطرح می شود که بابک به خاطر او و همسرش انگلیس را رها کرده و به ایران بازگشته، گفت: این حرف اصلا صحت ندارد، بابک می گفت در انگلیس به من نگاه مناسبی ندارند به همین خاطر به کشور بازگشت و بازگشت او به خاطر علاقه به پدر و مادر دروغ است.

او در واکنش به اظهارات همسرش که گفته بود در صورت آزادی دو فرزند دیگرش را به قتل خواهد رساند، اضافه کرد: من هرگز اجازه نمی دادم که این اتفاق بیفتد، فرزندم افشین و آذر فرزندان بسیار خوبی هستند.

مادر بابک خرمدین بیان نمود: از قتل این 3 عضو خانواده پیشمان نیستم چرا که از هیچ یک از آن ها رضایت نداشتم.

او در واکنش به عکس صمیمانه ای که از او و بابک در فضای مجازی منتشر شده بود، گفت: بابک گاهی اوقات خوش رفتار می شد و گاهی بد رفتاری می کرد؛ به نظرم او بیماری روانی داشت.

مادر بابک خرمدین اضافه کرد: بابک مرا آزار می داد، خجالت می کشم از رفتار و کردار او سخن بگویم. کدام مادر راضی می شود که فرزندش را به قتل برساند.

او در پاسخ به این سوال که فرضیه ای مطرح می شود که، چون بابک از قتل داماد و دختر مطلع شده بود او را به قتل رساندید، گفت: برای بابک این مسائل مهم نبود و در مورد قتل آن ها سوالی نپرسید او در این سال ها تنها گاهی اوقات از خواهرش آرزو سراغ می گرفت.

مادر بابک خرمدین بیان نمود: همسرم رفتار خوبی با من دارد و هیچ وقت نه مرا آزار داده و نه به من فحاشی کرده است.

محمد شهرکمک سرپرست دادسرای جنایی تهران در مورد قتل بابک خرمدین نیز گفت: در بیست و ششم اردیبهشت سال 1400 در ساعت سه و بیست و پنج دقیقه بامداد حسب اعلام کلانتری صد و سی و پنج مطلعی مبنی بر اینکه قطعاتی از جسد یک مرد در یکی از سطل های زباله سمت شرقی شهرک اکباتان کشف شده بلافاصله ماموران به همراه بازپرس ویژه قتل پلیس، کارشناسان شورای پزشکی قانونی و تشخیص و هویت و پلیس مطلعی به محل صحنه اعزام شدند.

وی ادامه داد: در سطل زباله قطعاتی از یک جسد که شامل پا، دو دست و سر شانه بود کشف شد. با توجه به آثاری که می توانستیم از انگشتان استفاده کنیم هویت به دست آمد. با مراجعه به منزل مرحوم بابک خرمدین با پدر و مادرش صحبت شد که با آثاری که در منزل موجود بود به این نتیجه رسیدند که می توانند در مظان اتهام قرار بگیرند. پس از بازداشت، پدر و مادر این فرد اعتراف کردند بابک که فرزند دوم خانواده و متولد سال 53 و کارگردان مستندساز بوده را پس از بیهوش کردن با دارو های خواب آور و زدن ضربات چاقو مثله کرده و به سطل زباله انداخته اند.

شهرکمک با بیان اینکه قسمتی از قطعات جسد هنوز پیدا نشده وتحقیقات در این خصوص ادامه دارد، گفت: در ادامه تحقیقات هم با توجه اینکه معین شد یکی از دختران خانواده به نام آرزو که فرزند اول خانواده و متولد سال 52 بوده مفقود شده این فرضیه تقویت شد که احتمال قتل این فرد هم وجود دارد. پدر و مادر خرمدین بسیار اصرار داشتند که او خارج از کشور و در ترکیه به سر می برد و در آنجا اقامت دارد. اما پس از بررسی های لازم معین شد، چنین چیزی صحت ندارد.

وی اضافه کرد: در ادامه هم معین شد داماد خانواده یعنی همان شوهر آرزو که خواهرزاده متهم به قتل هم بوده در سال 90 به قتل رسیده است.

وی ادامه داد: نحوه این قتل ها به یک شکل بوده و مقتول ابتدا با داروی خواب آور مقتول می شده و بعد با ضربات چاقو به قتل میرسده و جسد مثله و به بیرون از خانه منتقل می شده است. در فقره دوم یعنی قتل آرزو هیچ اطلاعی داده نشده و صرفا گفته شده وی در ترکیه زندگی می کند. در فقره اول صرفا یک اعلام فقدان شده و مدعی شده بودند، وی افراد قاچاقچی را به مرز می برده و با این پوشش فکر خانواده را از اینکه بخواهند پرونده را پیگیری کنند منحرف کرده اند.

شهرکمک در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: تحقیقات از متهمان ادامه دارد. با انجام آزمایش های روحی و روانی در پزشکی قانونی، روانشناسان گفت ند از لحاظ روحی و روانی در حد اینکه گفته شود دچار جنون هستند مسئله ای ندارند. متهمان در اظهاراتشان گفته اند از کرده خودشان پشیمان نیستند و حتی پدر مقتول گفته بود اگر بتواند از بازداشت بیرون بیاید آن دو فرزند دیگر خودشان را هم به به قتل می رسانند.

وی درباره انگیزه متهمان گفت: متهمان مدعی شده اند، صرفا به خاطر مسائل مقتولین از جمله استعمال مواد مخدر و ارتباطات نامتعارف، آن ها را به قتل رسانده اند. تحقیقات ما نشان می دهد انگیزه ای غیر از مسائل خانوادگی برای این قتل وجود ندارد.

وی در پاسخ به اینکه آیا مفقود دیگری هم در میان اعضای این خانواده وجود دارد یا خیر گفت: بررسی های نشان می دهد فعلا مفقودی دیگری وجود ندارد. به نظر می رسد قتل ها محدود به همین سه مورد بوده، اما ما به تحقیقات خود ادامه می دهیم.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 3 تیر 1400 بروزرسانی: 3 تیر 1400 گردآورنده: miniset.ir شناسه مطلب: 1629

به "اعترافات پدر و مادر بابک خرمدین: از قتل فرزندانمان پشیمان نیستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعترافات پدر و مادر بابک خرمدین: از قتل فرزندانمان پشیمان نیستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید