انتقاد یک روزنامه از رعایت نشدن آداب دیپلماتیک در سفر امیر عبداللهیان به بغداد

به گزارش مینی ست، روزنامه اعتماد با اشاره به حواشی سفر اخیر وزیرخارجه به بغداد نوشت: در مورد کنفرانس بغداد ضعف مدیرکل اداره تشریفات وزارت امورخارجه کاملا مشهود و غیر قابل اغماض است.

انتقاد یک روزنامه از رعایت نشدن آداب دیپلماتیک در سفر امیر عبداللهیان به بغداد

جناب وزیر امور خارجه ما آیا نمی دانستند که هرگونه جانمای ایستایی یا جلوس مهمانان در تمامی مرنامات یا ضیافت های رسمی، بر عهده کشور میزبان است؟ اگر نمی دانستند پس جناب مدیرکل تشریفات وزارت امور خارجه در آن زمان چه نقشی داشتند؟ اگر نیت جناب عبداللهیان از قبل عدم ایستایی یا جلوس در کنار کشورهای ناهمسو بود، چرا این مطلب به تیم پیشروی هماهنگی اجلاس اعلام نشده بود؟

اگر این حرکت جناب وزیر توهین به ملت های منطقه محسوب نمی شود، پس نامش چیست؟

سخنرانی جناب عبداللهیان به زبان عربی، متاسفانه نشانه ای دیگر از عدم اطلاع ایشان از امور دیپلماتیک در مجامع رسمی است. در مجامع رسمی یا زبان بین المللی یا زبان رسمی کشور ادا می شود .

آقای عبداللهیان در یک سفر تبلیغاتی یا یک دیدار انقلابی با گروه های جهادی نبودند که ناگهان در یک حرکت علاوه بر زیر پا نهادن عرف و آداب دیپلماتیک، جای خود را بدون هماهنگی تعویض کنند یا در سخنرانی خود به زبان عربی سخن بگویند که با این کار رفتار جنجالی خود را تکمیل کردند.

گویا ایشان یادشان رفته که در طول قرن ها ما میلیون ها شهید برای استقلال و آزادی و خاک و زبان مادری مان دادیم و ایشان که بر اساس قوانین دیپلماتیک باید یا به زبان پارسی صحبت می کردند، یا انگلیسی، اما ایشان به زبان عربی مهمانان عرب زبان را مستفیض فرمودند!

جا دارد دلسوزان انقلاب و نظام به جناب وزیر در مورد تکرار اینگونه اقدامات، تذکری جدی داده و به ایشان فهمانده شود، حضور ایشان در مجامع بین المللی به نام کننده جمهوری اسلامی ایران است و نه شخص خود امیرعبداللهیان و هرگونه استقبال، اسکان، مرنامات، بدرقه از مردم شریف و انقلابی ایران است. همچنین بازنگری اساسی و استفاده از اساتید باتجربه علم تشریفات در کنار وزیر محترم وزارت امور خارجه ایران اسلامی در این زمان واقعا واجب و الزامی است!

23302

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 10 شهریور 1400 بروزرسانی: 10 شهریور 1400 گردآورنده: miniset.ir شناسه مطلب: 1738

به "انتقاد یک روزنامه از رعایت نشدن آداب دیپلماتیک در سفر امیر عبداللهیان به بغداد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد یک روزنامه از رعایت نشدن آداب دیپلماتیک در سفر امیر عبداللهیان به بغداد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید