تور آلمان: انگلیس برای حل بحران سوخت دست به دامن آلمانی ها شد

به گزارش مینی ست، دولت انگلیس طی نامه هایی از شهروندان آلمانی دارای گواهینامه رانندگی مقیم این کشور درخواست نموده برای حل بحران سوخت حتی اگر تجربه ای ندارند در شغل راننده کامیون با حقوق خوب مشغول به کار شوند.

تور آلمان: انگلیس برای حل بحران سوخت دست به دامن آلمانی ها شد

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ آلمان دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل ازروزنامه تاگس شاو آلمان، بنزین و گازوئیل در پمپ بنزین های انگلیس همچنان کالایی کمیاب است.

دولت انگلیس اعلام نموده که برای حل بحران کمبود راننده برای توزیع سوخت از روز دوشنبه حدود 200 نیروی ارتش را به میدان می آورد.

بر اساس اطلاعات دولت فعلا از 200 نیروی ارتش برای این منظور استفاده می گردد. بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس اوایل هفته جاری اعلام نموده بود که ارتش در صورت وقوع بحران تامین سوخت و بهبود نیافتن اوضاع وارد کار می گردد.

بعلاوه انتظار می رود که متخصصان رانندگی وزارت دفاع انگلیس هم به صورت موقت به رانندان کامیون آموزش دهند.

انگلیس بعلاوه با ارسال نامه از رانندگان آلمانی و نیروهای بالقوه درخواست نموده که برای حل بحران سوخت به آنها یاری نمایند.

دولت بریتانیا برای شهروندان آلمانی مقیم این کشور که دارای گواهینامه رانندگی هستند نامه هایی ارسال نموده و از آنها خواسته تا با حقوق خوب، حمل سوخت را برعهده بگیرند.

به نوشته رسانه های آلمانی در اقدامی عجیب نامه هایی به دارندگان گواهینامه آلمانی که در بریتانیا ساکن هستند ارسال شده و به آنها پیشنهاد شده تا با حقوق و مزایای خوب به کار رانندگی کامیون روی آورند.

گواهینامه های رانندگی صادرشده در آلمان تا سال 1999 برای رانندگی کامیون های سبک تا هفت و نیم تن هم مجاز است. حال دولت بریتانیا می خواهد از این امکان برای برطرف مشکل سوخت رسانی استفاده کند.

بریتانیا بیش از یک هفته است که با مشکل سوخت رسانی و کمبود سوخت روبرو شده است. هجوم مردم به صندلی های بنزین در آخر هفته گذشته باعث شد در بعضی منطقه ها این کشور 90 درصد صندلی های بنزین از سوخت خالی شوند.

در این نامه ها که از سوی وزارت حمل و نقل بریتانیا ارسال شده، آمده است: تجربیات و توانایی ارزشمند شما هیچوقت تا کنون به این مقدار مورد احتیاج نبوده است. در بخش لجستیک امکانات فوق العاده ای وجود دارد و شرایط کاری بهتر هم خواهد شد. حقوق ها بسیار مجذوب کننده است و برای ساعات کاری منعطف هیچ مسئله ای وجود ندارد. کار تمام وقت و نیمه وقت با شرایط یکسان ممکن است.

روزنامه ایندپندنت چاپ لندن که گزارشی درباره این نامه ها منتشر نموده، بعلاوه نوشته نامه های مشابهی برای رانندگان آمبولانس و خودروهای امدادی هم فرستاده شده است. این روزنامه به نقل از یک سخنگوی وزارت حمل و نقل انگلیس نوشته تخمین زده می گردد حدود یک میلیون راننده بالقوه کامیون این نامه ها را دریافت نموده باشند.

آزادی تردد برای کارگران با تکمیل برگزیت خاتمه یافته و برای نیروهای کار از اتحادیه اروپا روش های گران قیمت صدور ویزا وجود دارد. این یکی از دلایلی است که بسیاری از پمپ بنزین ها در انگلیس در حال حاضر بدون سوخت مانده و تعطیل شده اند. صف های طولانی جلوی صندلی های سوخت در بسیاری منطقه ها این کشور ایجاد شده است.

بر اساس ارزیابی ها در حال حاضر کمبود حدود 100 هزار راننده کامیون در این کشور وجود دارد. بسیاری از رانندگان کامیون اروپایی بعد از برگزیت به اروپا بازگشتند و بر اساس ارزیابی ها بیش از 20 هزار نیروی متخصص ماهر از اروپای شرقی هم از انگلیس مهاجرت کردند.

علاوه بر این همه گیری کرونا هم مانع آموزش و امتحانات رانندگی برای ایجاد راننده تازه شده است. چندین دوره آموزش و آزمون رانندگی به تعویق افتاده است.

کار کردن به اسم راننده کامیون از زمان نهایی شدن مسئله برگزیت دیگر برای غیر انگلیسی ها مجذوب کنندهیتی ندارد. پیامد وقوع برگزیت این کار دشوارتر از گذشته شده است و مرزها به اروپا بسته شده اند و موانع دیوان سالارانه بالایی وجود دارد

انگلیس پس از 47 سال عضویت، 12 دیماه 1399 به طور رسمی از اتحادیه اروپا خارج شد. دولت این کشور می گوید به توافقی درباره آینده همکاری های تجاری با اتحادیه اروپا دست یافته است. اما عملا این خروج دردسرهای زیادی را به ویژه برای انگلیس ایجاد نموده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 13 مهر 1400 بروزرسانی: 13 مهر 1400 گردآورنده: miniset.ir شناسه مطلب: 1775

به "تور آلمان: انگلیس برای حل بحران سوخت دست به دامن آلمانی ها شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور آلمان: انگلیس برای حل بحران سوخت دست به دامن آلمانی ها شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید