بهترین شهرهای دیدنی مکزیک و جاذبه های گردشگری آن

به گزارش مینی ست، مکزیک کوهستانی و مرتفع از کشورهای آمریکای شمالی است و اسپانیایی های زیادی در آنجا زندگی می نمایند از جاذبه های گردشگری آن می توان به سان فرانسیسکو اشاره نمود.

بهترین شهرهای دیدنی مکزیک و جاذبه های گردشگری آن

جاذبه های دیدنی و توریستی شهرهای مکزیک

مکزیک یکی از کشورهای آمریکای جنوبی و در همسایگی آمریکا قرار گرفته است که قبلا نام آن اسپانیای نو بوده است.نام رسمی کشور مکزیک ایالات متحده مکزیک است وبا جمعیتی حدود 121 میلیون نفر، یازدهمین کشور پرجمعیت جهان است.

کشور مکزیک مهد یکی از تمدن های باستان به نام آزتک است وقدمت سکونت افراد در این رزمین طبق اولین آثار به دست آمده از انسان به 40 هزار سال پیش باز می گردد. نزدیک به 9هزار سال پیش مناطق مکزیک امروزی محل استقرار تمدن های پیشرفته سرخ پوستی بودند و آن ها یک انقلاب فرهنگی در مکزیک را با کاشت ذرت در این منطقه به پا کردند.

زبان مردم مکزیک زبان اسپانیایی است و حدود یک سوم از کل اسپانیایی زبان های جهان در مکزیک زندگی می نمایند. پایتخت مکزیک مکزیکوسیتی می باشد و نام آن را از واژه سرخپوستی ناهوآتل برگرفته اند.این کشور جزو 10 کشور توریست پذیر جهان است و سالانه میلیون ها تن از سراسر جهان از این کشور بازدید می نمایند.

جاذبه های توریستی مکزیک و مکزیکو سیتی پایتخت مکزیک

پایتخت مکزیک مکزیکو سیتی از جاذبه های توریستی مکزیک

مکزیکو سیتی ؛ پایتخت مکزیک، به عنوان دومین شهر عظیم جهان با بیش از 18 میلیون نفر جمعیت می باشد که یک شهر مهد تمدن و فرهنگ های مختلفی است.آزتک ها در قرن 14مکزیکوسیتی را بنا کردند ونام تنوشتیتلان را برای آن برگزیدند.

مکزیکو سیتی، بسیاری از جاذبه های توریستی و 1500 اثر تاریخی، صدها موزه و مناطق باستان شناسی را در خود جای داده است . اگر به مکزیکو سیتی سفر کردید حتما غذاهای مکزیکی را از قلم نیاندازید و از آن ها میل کنید.

گوادالاخارا از دیدنی ها و جاذبه های توریستی مکزیک

گوادالاخارا از جاذبه های توریستی مکزیک

شهر گوادالاخارا پایتخت فرهنگی کشور مکزیک است و زادگاه سبک موسیقی ال ماریاچی می باشد .این شهر زیبا به علت زیباترین ساختارهای معماری و غذاهای لذیذ و بی نظیر و پارک های سرسبزش معروف است . این شهر همچنین عظیمترین منطقه در مکزیک است که در آن نمایش های سوارکاری انجام می گردد.

شهر آکاپولکو از جاذبه های دیدنی و توریستی مکزیک

جاذبه های توریستی مکزیک و شهر بندری مکزیک آکاپولکو

آکاپولکوشهر بندری در مکزیک است و از مراکز اصلی توریستی مکزیک می باشد که توریستان زیادی را از سراسر جهان جذب خود کرده است . شهرآکاپولکو تفریحات شبانه مکزیک است وبهترین زمان سفر به این نقطه زیبا در کشور مکزیک فصل زیبای زمستان است.

جاذبه توریستی مکزیک و شهر موریلیا

موریلیای صورتی از جاذبه های توریستی مکزیک

موریلیا شهری زیبا با ساختمان هایی با آجر صورتی می باشد که به علت وجود این بناهای صورتی رنگ به آن شهر صورتی نیز گفته می گردد . این شهر توریستان زیادی را از اقصی نقاط جهان به سوی خود جذب می نماید و وجود بناهای صورتی رنگ خود به خود توریست ها را مجذوب خود می سازد . موریلیا در میراث جهانی یونسکو به ثبت جهانی رسیده است.

مونتری از جاذبه های توریستی مکزیک

جاذبه های توریستی مکزیک و مونتری شهر امن مکزیک

شهر مونتری آمریکایی ترین و امن ترین شهر مکزیک نامیده می گردد ، این شهر در مجاورت آمریکا قرار گرفته است و تجارت و اقتصاد آن با آمریکا گره خورده است. شهر مونتری دارای جاذبه های توریستی فراوانی مانند کوههای سرو د لا سیلا و موزه هنر مدرن و تاریخ می باشد.

پوئبلا از شهرهای مشهور مکزیک

پوئبلا شهری محاصره شده بین آتشفشان ها از جاذبه های توریستی مکزیک

شهر پوئبلا تنها شهری در جهان است که بین چهار کوه آتشفشان قرار گرفته است و به همین خاطر توریستان فراوانی را به خود جذب کرده است ، این شهر زیبا موریلیا در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است .

در این شهر بناهای رنگارنگی وجود دارد که چشم توریستها را به خود خیره می نماید ، این بناها از رنگ های متضاد و درخشان تشکیل شده اند.سوغات شهر پوئبلا سوغاتی های چرمی، سفالی و سنگی می باشد. رسیدن به این شهر زیبا با دو ساعت رانندگی از مکزیکو سیتی امکان پذیر است.

گوآناخوآتو از جاذبه های توریستی مکزیک

جاذبه های توریستی مکزیک گوآناخوآتو

گوآناخوآتویکی از شهرهای زیبای مکزیک است که در قدیم به علت استخراج نقره و امروزه به علت خیابان های تو در توی آن هزاران توریست را از اقصی نقاط جهان به خود جذب کرده است. شهر گوآناخوآتو جاذبه های فراوانی مانند موزه مومیایی وزیباترین ساختمان های باروک مکزیکی را دارد.

جاذبه های توریستی مکزیک و شهر لئون دلس آلداما

شهر زیبای لئن دلس آلداما از جاذبه های توریستی مکزیک

شهر لئون دلس آلداما به مردم متفاوتی متعلق بوده و به همین خاطر سبک معماری در آن مختلف می باشد. این شهر جاذبه های توریستی فراوانی مانند معبد کفاره قلب مقدس مسیح که به سبک معماری گوتیک است و طاق نصرت می باشد.

سان فرانسیسکو از جاهای دیدنی و توریستی مکزیک

جاذبه های توریستی مکزیک سان فرانسیسکو

در قرن 16 اسپانیایی ها به سانفرانسیسکو د کامیچه، روستای مایان سابق حمله کردند و در قرن 19 ساخت قلعه شروع شد.سان فرانسیسکو شهری است که دور تا دور آن بناهای روشن قرار گرفته است و به همین خاطر توریست های فراوانی جذب این منطقه می شوند ، این منطقه بسیار زیبا به ثبت جهانی در یونسکودر سال 1999 رسید.

منبع: نمناک
انتشار: 5 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: miniset.ir شناسه مطلب: 894

به "بهترین شهرهای دیدنی مکزیک و جاذبه های گردشگری آن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین شهرهای دیدنی مکزیک و جاذبه های گردشگری آن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید